Turku den 03

Turku den 03
Turku den 03
Turku den 03
Turku den 03
Turku den 03
Turku den 03
Turku den 03
Turku den 03

(FD) Zdravíme veškeré naše fanoušky i nefanoušky, kteří toto třeba čtou z donucení. Opět je tu naše výtečné zpravodajství, tak hned k němu! Dnes jsme dorazili na snídani v 8:30 takřka všichni až na pár opozdilců, kteří dorazili později s čerstvým finským větrem, který je vyhnal z nočních úložišť. Následně jsme se po sbalení věcí a kraťoučkém odpočinku přesunuli ven, odkud nás čekal odchod na hřiště Yläkenttä, kam jsme poté také ve zdraví dorazili. 

Poněkud výraznějším zpestřením byla jakási osoba ženského pohlaví zdejší národnosti, která si neomylně vykračovala rychlejší chůzí s botami v rukou a monoklem na oku. Zřejmě zajímavá noc. Po příchodu na již zmíněný stadion jsme usedli na zatím poloprázdnou tribunu a sledovali zápas Německa proti Walesu, který dopadl podle očekávání - a to výhrou Německa v poměru 20:10. „Docela přestřelka,“ poznamenal neomylný obránce Petr Skála.

Po shlédnutí této „přestřelky“ jsme se přesunuli na hřiště Kupittaa, kde jsme měli házecí trénink na vypilování přesných přihrávek, ujasnění si chyb při vývozu (clearu) a hlavně dodání jistoty při hře. V plánu bylo také procvičení přesilovek, na ně se však nedostalo, protože se na nás německý lakrosový tým díval z prosklené restaurace jako nenabažené dítě na cukrářský vůz. Stejně nám jdou perfektně! Dále nás čekal oběd v této restauraci, kde se nám jí sice perfektně, ale jídlo občas není tak dobré jak vypadá. Občas ani nevypadá. Po obědě jsme se vrhli co nejkratší cestou na hostel, někdo tu nejkratší cestu zpomalil na kratší, a to zastávkou v obchodě s potravinami. Jak pravil jeden z našich trenérů Tomáš Beran na hostelu běžela na kanálu Heikkipaika telenovela „Jak jsem viděl lososa" - takže nebylo na co čekat.

Po odpočinku na pokoji se vydala část z nás na zápas Anglie proti týmu Irokézů. Anglii jsme brali jako jakéhosi velvyslance z Evropy, vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejlepších juniorských týmů hrajících zde v EU. Výsledek nás poněkud překvapil, protože hned po první periodě Irokézové vedli 0:11. Poté už polevili a „dohrávali" v klidu. Nakonec zápas skončil 2:24 a my odešli překvapeni a zároveň spokojeni, protože my, my fandíme dobrému lakrosu. Následně jsme si odpočinuli na pokoji a vydali se do jídelny, přestrojené za společenskou místnost dívat se na záznam našeho zápasu proti Finsku. Nutno podotknout, že Ševy mezitím podával stálé a kvalitní zpravodajství ze zápasu USA proti Austrálii pomocí své chytré elektronické placičky. Ve 20:00 zdejšího času se trenéři začali vyjadřovat k zítřejšímu zápasu a podávali informace o průběhu dne. Poté jsme se rozešli do pokojů a teď se chystáme spokojeně usnout. Z Turku zdraví celá lakrosová banda - a vy sledujte Facebook, kde se objeví veškeré zprávy jako první. By Franta "páreček" Dolejší

Fotky: ZDE
Video: Vratař ZDE
Video: Plechovky ZDE

Sponzoři U19

  

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95