Turku den 02

Turku den 02
Turku den 02
Turku den 02
Turku den 02
Turku den 02
Turku den 02
Turku den 02
Turku den 02

 

…po snídani formou stolu nesoucí jméno zdejšího západního souseda, i když v docela okleštěné podobě, jsme vyrazili na krátký házecí trénink, osahat si hlavní stadión. Místo našeho a zároveň i prvního utkání celého turnaje ČR vs. domácí Finsko. Stadionu s umělou trávou třetí generace s tribunou na dlouhé straně s kapacitou cca 1500 sedících diváků by jsme vytkli snad jenom spoustu čar. Mezi žlutými na americký fotbal, bílými na fotbal, modrými na malou kopanou se naše červené trochu ztrácí… Cestou na oběd na nepovedou španělskou Paellu se nám na krku už houpaly hráčské karty a mohli jsme se pokochat fotkami všech zúčastněných v programu mistrovství, který každý účastník dostal od pořadatelů. 

Před odchodem na zahajovací ceremoniál jsme si stihli ještě chvíli poležet na pokojích, což se před dlouhým a náročným odpoledním programem docela hodilo.

Čekání v týmových špalírech za plochou za stadionem se docela protáhlo, protože německý tým zřejmě ještě jede na středoevropský čas tj. -1 hod. Z tradičních proslovů všech pořadatelů, zástupců lakrosových svazů a zástupců města bych vypíchl rozhodčovský slib v podání Barbary Zelenay, která je nám pro svoje bratislavské rodiště nejblíže ze všech arbitrů. Poté se začaly tribuny pomalu zaplňovat a my jsme se šli chystat na hlavní událost večera zápas proti domácím Finům. Hrdinou okamžiků těsně před zápasem se stal head coach Hody, který za neuvěřitelných 15min zaběhl trasu stadion hotel a zpět pro zapomenuté chrániče jednoho z našich útočných tahounů.

Skóre otevřel a stal se tak i prvním střelcem na turnaji Jirka Loskot v signalizované výhodě a když hned v přesilovce přidal Radek Skála druhý gól, začala postupně i z ostatních hráčů padat viditelná nervozita. Poté však soupeř využil naše pomalé střídání a za chvíli i jednu ze svých přesilovek, kterých jsme mu díky naší zodpovědné a čisté hře dopřáli opravdu málo (celkem v zápase pouze 2,5 min.) a tak svítilo za našimi zády na velké světelné tabuli vyrovnané skóre 2:2. Tento pohled se však nelíbil Jirkovi Loskotovi a svým druhým gólem uzavřel účet první periody na 3:2 v náš prospěch. Ve druhé periodě jsme měli opravdu hodně střelecky navrch, ale z neuvěřitelných dvanácti střel se ujala jediná, přesilovková Romana Čendy Seidla, takže na velkou přestávku se odcházelo za stavu 4:2. Do třetího dějství vstoupil však lépe soupeř, když zakončil z chytré nahrávky na střed. Poté přišla chvíle Matěje Baráka, který nezištně protlačil míč do branky snad třemi odrazy o soupeře, ale za chvíli se naopak ujala další křižná přihrávka Finů a tak se soupeř stále držel na dostřel. Další úder soupeři zasadil Tomáš Žipaj seběhnutím na střed a Radek Skála využitím další z přesilovek, stále více faulujících a nervózních domácích hráčů. Do čtvrté a závěrečné periody jsme tak vstupovali za sympatického vedení 7:4, které v zápětí navýšil opět Radek a Dominik Pešek ze stejné herní situace už na 9:4. Pak však plné tribuny úžasně fandících domácích diváků dohnali našeho soupeře k fantastickému finiši a ten nás v závěru třemi góly v řadě hodně potrápil. Jejich šňůru přerušil dalším gólem Dominik Pešek a uzavřel tak skóre našeho prvního utkání na konečných 10:7.

Takže první body na našem kontě, zítra zasloužený odpočinek s lehkým házecím tréninkem a sledování soupeřů s videokamerou pro další rozbory. Za dnešek poděkování celému týmu, těm co bojovali na hřišti i těm, kteří se tam za celé utkání nedostali, ale byli i tak za autovou čarou svým spoluhráčům velkou oporou. (TB)

Více foto: ZDE
Oficiální fotky: ZDE
Video s Radkem Skálou: ZDE
Video: Cesta na OC: ZDE

Sponzoři U19

  

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95