Lacrosse > Mužský lakros > Čtvrtý víkend NLL přinesl i dva divoké výsledky

Čtvrtý víkend NLL přinesl i dva divoké výsledky

30.1.2012

V zámořské NLL v pátek přivítalo Toronto na svém hřišti Rochester. Po vyrovnané bitvě zejména kvůli kolapsu obrany v závěrečné periodě hosté podlehli 11:13 a Rochester se tak propadl na poslední místo své divize.

Buffalo hostilo ve First Niagara Center Philadelphii, aby před téměř 15 tisíci diváky svedlo souboj o první příčku Východní divize. Z dalšího vyrovnaného utkání nakonec vyšla vítězně Philadelphia 10:13. Buffalo si sice ve třetí periodě vypracovalo cenný dvougólový náskok (Philadeplhia v této části hry neskórovala), o ten ale přišlo v závěrečném náporu soupeře.

V sobotním programu si mohlo Buffalo v St. Paul v Minnesotě spravit chuť, ovšem to by nesmělo ostudně prohrát první tři čtvrtiny utkání 17:5, přičemž ve třetí periodě nedokázalo na sedm tref Minnesoty odpovědět ani jednou! Takové manko nedokázali Banditi i přes zjevnou snahu (2:6) v poslední čtvrtině stáhnout. Stav se nakonec zastavil na divokých 19:11 pro Minnesotu. Minnesota si tak připsala první vítězství (v divizi však zatím žádné nemá).

V dalším mezidivizním utkání přivítalo skvěle hrající Colorado (zatím bez prohry) Rochester. Před 15 tisíci diváky v Denveru potrvdilo roli mírného favorita a zvítězilo 14:11 hlavně díky skvělým prvním dvěma periodám.

Sobotní program uzavřelo utkání Calgary s Torontem, které se rozhodovalo až v prodloužení (13:14), a souboj zoufale posledních Stealth s Edmontonem (5:16). Stealth opět potvrdili, že na „Dálném západě“ se lakrosu moc nedaří a před necelými 5 tisíci diváky nedokázali zvítězit ani v jedné periodě a po zásluze si z domácí arény v Everettu odnesli pěkný výprask.