Lacrosse > Mužský lakros > Třetí turnaj JBLL

Třetí turnaj JBLL

12.11.2018

jm - Slunce se schovalo za mraky a já se procházel sychravým podzimním dopolednem, když jsem uslyšel dunění. Co to je? Šel jsem po sluchu, a jak jsem přicházel blíž, ozývalo se dunění hlasitěji. Zahnul jsem ke škole a již jsem věděl odkud vychází.

Za školou stojí veliká hala, ze které bylo slyšet stakato úderů. Právě jsem končil svojí pravidelnou nedělní vycházku a přemohla mě zvědavost, ze severu zafoukal studený vítr a tak jsem potlačil ostych a vstoupil dovnitř. Zpočátku jsem byl trochu zmatený, protože dunění se zesílilo, ale nebylo jasné odkud vychází. Stál jsem v prostorné hale, a zmateně se rozhlížel. Hřiště bylo ohraničeno mantinely, a už jsem to měl. Musel jsem přistoupit blíže, abych uviděl, že za mantinelem se rozhazují malí hráči okolo 7-9 let.

To mě zaujalo, hned jsem pochopil, že se jedná o lakros, ale od toho co jsme hráli ve skautu se dost lišil. Chrániče, helmy, lakrosky, vypadalo to na zajímavou podívanou, a tak jsem se rozhodl, že se chvíli zdržím. Usadil jsem se a nestačil se divit, jak malí hráči hážou a nosí míček. Hrály proti sobě týmy LCC Red a LCC Blue se skórem 2:3. Když jsem zjistil, že proti sobě nastupují starší kategorie, rozhodl jsem se zůstat, třeba to bude ještě lepší – a bylo.

V kategorii U12 si to nejprve rozdali LCC Radotín a TJ Sokol Zbraslav (9:3), aby potom svorně podlehli spojenému týmu SK Lakros Jižnímu Městu a Old Dogs Plzeň (6:11 a 3:10). To už bylo něco jiného, akce střídala akci, kluci běhali a u některých situací jsem litoval, že nemám kameru. Už jsem se chtěl rozloučit, když jsem uviděl další týmy a starší. Jak jsem je viděl, jak se rozcvičují a jak si nahrávají, bylo rozhodnuto. Dnes domů prostě přijdu pozdě. Dal jsem si v bufetu párek a pivo a už jsem uháněl na tribunu, aby mi nic neuteklo.

První zápas mezi Sokolem Zbraslav a SKL JMP skončil poměrně jednoznačně vítězstvím Zbraslavi 9:2. Potom LCC Radotín rozsekal Zbraslav 9:3. Byl jsem na vážkách. Má smysl zůstávat? Papírově nemá Jižní Město + Plzeň šanci, ale byl jsem zvědavý, a tak jsem zůstal a dobře jsem udělal.

Viděl jsem dva úplně jiné týmy, Jižní Město útočilo a pomalu přidávalo branku za brankou a Radotín se trápil. Nakonec první třetina 4:0 pro Jižní Město. Ve druhé jako by si to týmy vyměnily. Jedna branka zůstala zakletá a skóre se srovnalo na 4:4. Docela drama, o přestávce jsem stihl ještě jedno pivo a párek a těšil se na finále. Radotín poměrně pohodlně třikrát skóroval a vypadalo to, že je rozhodnuto. Ale hráči Jižního Města a Plzně se nehodlali jen tak vzdát a nasadili k závěrečnému finiši. Ještě dvakrát skórovali, než jejich snahu přerušil závěrečný hvizd rozhodčího – konečné skóre 7:6 pro Radotín. Byl jsem potěšen, tolik akce a vzrušení jsem už dlouho neviděl a už se těším na leden, bude tady v hale totiž další juniorský turnaj a ten si rozhodně nenechám ujít.

Výsledky naleznete zde

Jiří Mikulka

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272