Lacrosse > Mužský lakros > Třetí turnaj JBLL

Třetí turnaj JBLL

12.11.2018

jm - Slunce se schovalo za mraky a já se procházel sychravým podzimním dopolednem, když jsem uslyšel dunění. Co to je? Šel jsem po sluchu, a jak jsem přicházel blíž, ozývalo se dunění hlasitěji. Zahnul jsem ke škole a již jsem věděl odkud vychází.

Za školou stojí veliká hala, ze které bylo slyšet stakato úderů. Právě jsem končil svojí pravidelnou nedělní vycházku a přemohla mě zvědavost, ze severu zafoukal studený vítr a tak jsem potlačil ostych a vstoupil dovnitř. Zpočátku jsem byl trochu zmatený, protože dunění se zesílilo, ale nebylo jasné odkud vychází. Stál jsem v prostorné hale, a zmateně se rozhlížel. Hřiště bylo ohraničeno mantinely, a už jsem to měl. Musel jsem přistoupit blíže, abych uviděl, že za mantinelem se rozhazují malí hráči okolo 7-9 let.

To mě zaujalo, hned jsem pochopil, že se jedná o lakros, ale od toho co jsme hráli ve skautu se dost lišil. Chrániče, helmy, lakrosky, vypadalo to na zajímavou podívanou, a tak jsem se rozhodl, že se chvíli zdržím. Usadil jsem se a nestačil se divit, jak malí hráči hážou a nosí míček. Hrály proti sobě týmy LCC Red a LCC Blue se skórem 2:3. Když jsem zjistil, že proti sobě nastupují starší kategorie, rozhodl jsem se zůstat, třeba to bude ještě lepší – a bylo.

V kategorii U12 si to nejprve rozdali LCC Radotín a TJ Sokol Zbraslav (9:3), aby potom svorně podlehli spojenému týmu SK Lakros Jižnímu Městu a Old Dogs Plzeň (6:11 a 3:10). To už bylo něco jiného, akce střídala akci, kluci běhali a u některých situací jsem litoval, že nemám kameru. Už jsem se chtěl rozloučit, když jsem uviděl další týmy a starší. Jak jsem je viděl, jak se rozcvičují a jak si nahrávají, bylo rozhodnuto. Dnes domů prostě přijdu pozdě. Dal jsem si v bufetu párek a pivo a už jsem uháněl na tribunu, aby mi nic neuteklo.

První zápas mezi Sokolem Zbraslav a SKL JMP skončil poměrně jednoznačně vítězstvím Zbraslavi 9:2. Potom LCC Radotín rozsekal Zbraslav 9:3. Byl jsem na vážkách. Má smysl zůstávat? Papírově nemá Jižní Město + Plzeň šanci, ale byl jsem zvědavý, a tak jsem zůstal a dobře jsem udělal.

Viděl jsem dva úplně jiné týmy, Jižní Město útočilo a pomalu přidávalo branku za brankou a Radotín se trápil. Nakonec první třetina 4:0 pro Jižní Město. Ve druhé jako by si to týmy vyměnily. Jedna branka zůstala zakletá a skóre se srovnalo na 4:4. Docela drama, o přestávce jsem stihl ještě jedno pivo a párek a těšil se na finále. Radotín poměrně pohodlně třikrát skóroval a vypadalo to, že je rozhodnuto. Ale hráči Jižního Města a Plzně se nehodlali jen tak vzdát a nasadili k závěrečnému finiši. Ještě dvakrát skórovali, než jejich snahu přerušil závěrečný hvizd rozhodčího – konečné skóre 7:6 pro Radotín. Byl jsem potěšen, tolik akce a vzrušení jsem už dlouho neviděl a už se těším na leden, bude tady v hale totiž další juniorský turnaj a ten si rozhodně nenechám ujít.

Výsledky naleznete zde

Jiří Mikulka

Právě se hraje

 

Anketa

Soutěže ČSML
Celkem hlasů 25
Souhlasíte, aby se obě hlavní soutěže ČSML hrály souběžně během celé sezóny?