Lacrosse > Mužský lakros > Třetí turnaj ELL rozhodne o nasazení týmů pro play-off

Třetí turnaj ELL rozhodne o nasazení týmů pro play-off

4.10.2013

foto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika
foto Ondřej Mika

(jb) – Již třetím turnajem pokračuje o tomto víkendu v Radotíně letošní Evropská lakrosová liga a všechny týmy se poprvé představí v nejsilnějších sestavách, včetně zámořských posil. Podívejme se na jednotlivé účastníky podrobněji.

Pietro Filipi
Zatím čtvrtý tým celkového pořadí výrazně posílí americká brankářka Ginny Capicchioni, který má zkušenosti z profesionální NLL. Díky draftu po druhém turnaji se v černém dresu PF představí i dva kvalitní útočníci, Petr Novák z Wolves a Tomáš Procházka z Custodes. Mužstvo se také konečně sejde ve velkém počtu hráčů a naznačí své ambice před play-off.

Wolves Radotín
Wolves se v nejsilnější sestavě představili již na minulém turnaji, vedou v celkovém pořadí a jistě budou chtít navázat na předchozí vítězství. Budou to však mít velmi těžké. Zatímco soupeři výrazně posilují, týmu Wolves budou chybět Emil Moravec a zmiňovaný Petr Novák.

Deutschland Adler
Německému týmu na předchozích dvou turnajích chyběl především špičkový brankář, a tak hrající manažer Jamie Plunkett, který bude ovšem kvůli jednozápasovému trestu v úvodním duelu na hrací ploše chybět, oslovil velmi šikovného mladíka z Jižního Města Tomáše Čekala, který se tak o víkendu poprvé představí v zeleném dresu Adler. Další posilou bude další hráč Jižního Města, útočník Michal Rozkot.

 

Custodes Radotín
Tým Custodes, kterému se zatím tak úplně nedaří a který nepředvádí očekávané výkony, se na třetí turnaj posílil velmi výrazně. V brance dostane šanci Patrick Crosby, který chytal na MS v Praze a byl třetí na draftu v americké NALL. Dalším zámořským hráčem, který se představí v dresu Custodes je George Castle, hráč se zkušenostmi z NLL v dresu Philadelphia Wing a dvojnásobný vítěz amerického poháru v týmu John Hopkins.
Konečně třetím novým, či spíše staronovým hráčem je radotínský odchovanec Dominik Pešek, který hrál v minulé sezóně v kanadské Junior A v týmu Victoria Shamrock, kde se mu velmi dařilo, když nasbíral 59 kanadských bodů.

 

Program 3. turnaje ELL
Sobota 5. 10. 2013
14.00 Custodes – Pietro Filipi
15.30 Wolves – Deutschland Adler
17.30 Pietro Filipi – Wolves
19.00 Custodes – Deutschland Adler
Neděle 6. 10. 2013
11.00 Deutschland Adler – Pietro Filipi
13.15 Wolves – Custodes 

Všechny zápasy budete moci sledovat živě i následně ze záznamu na www.net-tv.cz. Podrobnosti o ELL najdete na www.europeanlacrosseleague.eu.

 

Jan Barák

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%