Lacrosse > Mužský lakros > Třetí den Memoriálu - známe všechny semifinalisty

Třetí den Memoriálu - známe všechny semifinalisty

27.4.2010

(th, mi) - Sobota se na 17. ročníku Aleše Hřebeského nesla v duchu čtvrtfinálových bojů. Do nejužší čtyřky pronikly týmy Green Gaels, LC  Custodes, SK Lacrosse Jižní Město a Love You To Death. V semifinále tedy budou Českou republiku zastupovat dva týmy.

V prvním čtvrtfinálovém zápase na sebe narazili kanadští Green Gaels a Rocky O'Reilly's Riggers z Irska. V atraktivním utkání potvrdili Gaels roli jednoho z největších favoritů turnaje a houževnatý tým z Irska porazili 4:2. Stali se tak prvním postupujícím do semifinále.

Tím druhým se stali domácí LC Custodes. Jejich postup se ale rodil nečekaně složitě. Svého soupeře – TJ Malešice – totiž dokázal radotínský tým v dramatické bitvě porazit 2:1 až gólem z poslední minuty utkání. Dalším českým zástupcem v semifinále je tým Jižního Města, který po přesvědčivém výkonu porazil Slavii Praha vysoko 7:1, a potvrdil tak, že se s ním do dalších bojů musí počítat.

Poslední místo mezi nejlepší čtyřkou si vybojoval kanadský celek Love You to Death. Ten dokázal porazit London Knights. Angličané se však na turnaji ukázali v dobrém světle. Předváděli atraktivní hru a i v zápase proti Love You to Death nebyli horším týmem. Od Kanaďanů však dostali lekci z produktivity a prohráli 2:7.

Atraktivní zápasy se odehrály i v dolní části tabulky. Po skončení základních skupin se střetávají týmy, které jsou svými herními dovednostmi přibližně na stejné úrovni, takže zápasy jsou napínavé a například o výsledku zápasu mezi LC Pardubice a Turku Titans musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se prosadil český tým.

Sobotní večer na Memoriálu tradičně patří exhibičním zápasům nejmenších lakrosistů a lakrosistek a jeho vrcholem je zápas mezi reprezentací České republiky a výběrem zahraničních účastníků turnaje. Zaplněné ochozy radotínského stadionu sledovaly atraktivní souboj, ve kterém si český tým nejprve vypracoval náskok až šesti branek. All Stars Team se ale v poslední čtvrtině výrazně zlepšil, vytvořil si tlak a zápas nakonec skončil vítězstvím domácího celku 12:10. Atrakcí pro diváky byly bezesporu exhibiční samostatné nájezdy, ve kterých hráči bavili svými technickými fígly a šikovností. Králem se stal Petr Poupě, který dokázal svůj loňský kousek – gól z letky se střelou za hlavou – zopakovat na slabší ruku, což si vysloužilo ovace naplněného stadionu.

Na neděli jsou připraveny zápasy o konečné umístění. Semifinálové souboje startují ve 12.30. To se utkají Green Gaels a Jižní Město. Druhé semifinále mezi LC Custodes a Love You To Death začíná o hodinu později. Finálový zápas turnaje odstartuje v 17.00.

Celý průběh turnaje můžete sledovat na www.sport.cz/ostatni/lakros/prenos, záznamy zápasů jsou uloženy na www.net-tv.cz.

Tomáš Haisl, Ondřej Mika

Foto:
Memoriál Aleše Hřebeského 2010, LCC Radotín–Bratislava Bats, foto Martin Veselý
Memoriál Aleše Hřebeského 2010, ČR–All Stars, exhibiční samostatné nájezdy, foto Leoš Novák
Memoriál Aleše Hřebeského 2010, ČR–All Stars, exhibiční samostatné nájezdy, foto Leoš Novák

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 193