Lacrosse > Mužský lakros > Tradiční lakrosový turnaj v Kroměříži

Tradiční lakrosový turnaj v Kroměříži

16.6.2010

(ao) - V prvním červnovém víkendu proběhlo v Kroměříži již tradiční lakrosové setkání. Domácím LKK se podařilo přilákat tým z polské Wroclavi - Kosynierzy, slovenské Bats a z českých soupeřů týmy Highlanders a LC Pardubice. Tahákem byla i určitě účast juniorského výběru LCC Wolves, připravujícího se k účasti na turnaji „Canada Day“ v Calgary. Sedmým účastníkem byl tým složený z mladých začínajících hráčů z Brna a Orlové, nastupujících pod názvem OPEN team.

Týmy byly nalosovány do dvou skupin, kde se v sobotu vzájemně utkaly, a nejlepší dva týmy postoupily do nedělního play off.

LK Kroměříž v. LC Pardubice  2:12
V prvním utkání se utkali domácí z LKK proti LC Pardubice. V obou týmech se představila celá řada nových tváří. Hosté měli po celou dobu utkání pod kontrolou a nepřipustili žádné komplikace.

Bats Bratislava v. Highlanders LT  9:10 sn
První utkáné B skupiny přineslo vyrovnaný souboj, který Šumperští rozhodli až po dramatických samostatných nájezdech.

LK Kroměříž v. OPEN team 11:3
Domácí se po úvodním nezdaru oklepali a díky zlepšenému výkonu ve druhé půli nakonec přejeli nadšeně bojující nováčky z Open týmu.

LCC Wolves v. LC Pardubice  6:8
Od mladíků se čekal hezký kombinační lakros, který by mohl na starší soupeře platit. Tím spíš, že se do hry zapojili i jejich trenéři Jan Barák a Radek Skála a brankařské překvapení Ondřej Mika. Pardubičtí však nechtěli připustit nezdar a v první polovině si vytvořili pohodlný náskok. Ten i přes „dost“ lehkovážnou hru v druhé půli v klidu udrželi.

Bats Bratislava v. Kosynierzy Wroclav 8:3
Rozehraní Bats si v klidu vybojovali postup do play off. Polský tým ukázal slušnou techniku a rozhodně nadal soupeři nic zadarmo.

LK Kroměříž v. LCC Wolves  7:9
Kroměřížští nedokázali udržet několikagólový náskok a nechali mladíky jeden z nejdramatičtějších zápasů dne otočit, což je stálo vysněné semifinále. Zlepšující se výkon pražského týmu naznačil, že by ještě nemusel říct poslední slovo.

LC Pardubice v. OPEN tým 12:4
Zřejmě kvůli sílícímu slunečnímu žáru odehráli Pardubice strašidelně začátek utkání, kdy se se soupeřem tahali o jednotlivé branky a nedokázali odskočit. Postupem času se sice převaha projevila, ale soupeř dirigovaný dvěma posilami ze Slavie Praha předvedl slušný výkon.

Highlanders LT v. Kosynierzy Wroclav  17:3
Ve svém druhém utkání si šumperští s chutí zastříleli a dosáhli rekordního výsledku dne. Díky tomu si pojistili postup do semifinále z prvního místa.

LCC Wolves v. OPEN tým 8:4
Mladíci si nenechali uniknout postup a mohli se začít připravovat na semifinále se Šumperkem. Open tým ale předvedl odhodlaný výkon a jeho čas měl teprve přijít.

V neděli se odehrála nejen dvě semifinále Pardubice v. Bats a Wolves v. Highlanders, ale i utkání o 5. až 7. místo.

OPEN tým v. Kostynierzy Wroclav 7:8 sn
Historicky první bod získaný pro borce z Brna a také první vítězství v box lakrosu pro polský tým. Vyrovnané utkání rozhodly až samostatné nájezdy.

LK Kroměříž v. OPEN tým 5:7
Ano, Open tým si zažil i pocit vítězství a obsadil celkově páté místo, což nikdo nečekal. Naopak domácí si sáhli na dno a reálně jim hrozilo poslední místo v turnaji.

LK Kroměříž v. Kosynierzy Wroclav  10:7
K tomu ovšem však díky jejich zlepšenému výkonu v posledním utkání nedošlo a domácí skončili šestí. Wroclav i přes sympatický výkon poslední.

BATS v. LC Pardubice 0:4
V prvním semifinále se pardubičtí prezentovali zlepšeným výkonem a konečně se dočkali vytoužené nuly. Výborně zachytali oba brankaři a zápas měl vynikající tempo i nasazení.

LCC Wolves v. Highlanders  5:11
Mladíci se v průběhu turnaji sehrávali a jejich výkon postupně gradoval. Proto soupeř i přes značnou snahu nedokázal na Vlky vyzrát a musel se spokojit s utkáním o třetí místo.

Bats v. Highlanders 3:9
Po vyrovnaném utkání ve skupině, kdy rozhodly až nájezdy, se čekalo drama. Na bratislavských Bats se však projevil únava z náročného programu víc než na soupeři a třetí místo tak vybojovali Highlanders ze Šumperka.

Finále
LC Pardubice v. LCC Wolves  10:6
Jako posledmí tečka za turnajem bylo na programu utkání dvou nejlepších týmů. Otázkou bylo, jestli pardubičtí, kteří do sestavy zapracovávali v průběhu turnaje šest nových hráčů, potvrdí roli favorita a budou stačit na soupeře, který výkonnostně stále stoupal. Utkání bylo vyrovnanější než v sobotu, ale v rozhodujících fázích zápasu zvítězila zkušenost východočechů nad nadšením mladých. Pardubice tak získaly vítězství v turnaji bez jediné porážky.

Turnaj přinesl mnoho pozitiv do budoucna.

Mladíci Wolves odehráli kvalitní přípravu před vrcholem jejich dosavadní kariéry. Hodně štěstí kluci.

Nováčci ve všech týmech a zejména celý OPEN tým jsou příslibem pro budoucnost lakros.

Pořadatelé připravili skvělý víkend a objednali pěkné počasí.

 

ALKKPardubiceWolvesOpenbodyskórepořadí
LKK¤2:127:911:3220:243
Pardubice12:2¤8:612:4632:121
Wolves9:76:8¤8:4423:192
Open3:114:124:8¤011:314

 

BBatsHigh. LTWroclawbodyskórepořadí
Bats¤9:108:3217:132
High. LT10:9¤17:3427:121
Wroclaw3:83:17¤06:253

 

5. - 7. místo
Open7 :8 Wroclaw
LKK5 :7 Open
LKK10 :7 Wroclaw

 

Semifinále
Bats0 :4 Padubice
High. LT5 :11 Wolves

 

O 3. místo
Bats3 :9 High. LT

 

Finále
Wolves6 :10 Padubice

Celkové pořadí

1.Pardubice
2.Wolves
3.High. LT
4.Bats
5.Open
6.LKK
7.Wroclaw

 Kan. bodování

1.J. SkokanPAR26 
2.J. ŘíhaPAR21 
3.R. ČechHIG19 
4.R. SkálaWOL17 
5.M. KoubekLKK16 
6.P. SkalickýHIG13 
6.J. PlecháčekWOL13 
7.M. MacekHIG12 
7.J. HanákLKK12 
8.M. SadílekPAR11 
8.A. OulehlaPAR11 
9.P. PytelBAT10 
9.M. BarákWOL10 
10.J. RydzakKOS9 

Aleš Oulehla

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 192