Lacrosse > Mužský lakros > TJ Malešice si snadno poradila s radotínskými ForFun

TJ Malešice si snadno poradila s radotínskými ForFun

9.4.2018

Ondřej Podroužek v akciOndřej Podroužek v akci
Ondřej Podroužek v akci
Daniel Hagan brání Tomáše ŽipajeDaniel Hagan brání Tomáše Žipaje
Daniel Hagan brání Tomáše Žipaje
Pavel Paseka proti Martinovi KostkoviPavel Paseka proti Martinovi Kostkovi
Pavel Paseka proti Martinovi Kostkovi
Václav Mazanec a Petr Torn právě nakládají u mantinelu Pavovi PasekoviVáclav Mazanec a Petr Torn právě nakládají u mantinelu Pavovi Pasekovi
Václav Mazanec a Petr Torn právě nakládají u mantinelu Pavovi Pasekovi
Ondřej Podroužek - autor 5 branekOndřej Podroužek - autor 5 branek
Ondřej Podroužek - autor 5 branek
Ondřej Podroužek stříli jeden z jeho pěti gólůOndřej Podroužek stříli jeden z jeho pěti gólů
Ondřej Podroužek stříli jeden z jeho pěti gólů
Nikolas Adámek vyztužil obranu TJ MalešicNikolas Adámek vyztužil obranu TJ Malešic
Nikolas Adámek vyztužil obranu TJ Malešic

(ps) Do Malešic dorazil v neděli v podvečer tým ForFun a příliš odporu domácí TJ nekladl. Jedinou komplikací způsobenou hostujícím týmem byl fakt, že nastoupili ve žlutých dresech, přestože právo volby měl domácí tým. Malešičtí k tomu však přistoupili velkoryse – vrátili se do šatny, kde si vzali modré tréninkové dresy, aby i v nich během následujících 60ti minut opanovali utkání.

TJ Malešice – For Fun 14 : 4 (4:1, 6:0, 0:0, 4:3)

Domácí nastoupili bez tří penalizovaných obránců z jejich posledního utkání s LCC Radotín (více zde) a tak se musely jejich řady přeskupit a k utkání nastoupil i head coach Martin Hary Mrlík. S ohledem na 4 obdržené branky za celé utkání se dá říci, že se jim obranu podařilo postavit solidně.

V dresu hostů nastoupili jak oba bratři Kostkové, tak největší hvězda Tomáš Žipaj, klíčová postava české reprezentace. A právě tento hráč udával tón na face-off, když se jeho bilance nakonec zastavila na poměru 14:5. V této herní dovednosti tedy soupeř Malešic dominoval, tím to ale skončilo. Ve všech ostatních disciplínách již kralovali domácí a po celé utkání tým ForFun přehrávali.

Když na výsledkové tabuli v polovině utkání stálo skóre 10:1, domácí trenéři vydali pokyn k úspornému režimu, neboť ve čtvrtek jede tým do Pardubic a v neděli přivítá doma LCC Wolves. Úkolem pro třetí periodu bylo nedostat gól, a to se podařilo splnit. Bohužel ale úkol, žádný gól nevstřelit vydán nebyl, avšak i tak se stalo. Ve třetí periodě tedy branka nepadla. V poslední čtvrtině se střelci naštěstí nějací našli a tak si i diváci přišli na své.

Konečný stav 14:4 vypovídá o dění na hřišti. Zatímco domácí obrana byla semknutá a se střelami z dálky si Tomáš Pelikán v klidu v brance poradil, hostující obrana byla prostupná a ujalo se i několik dalekonosných střel. Nejlepšími hráči byl na straně domácích obránce Daniel Hagan a u hostí neúnavný Tomáš Žipaj. Ještě je třeba zmínit, že čerstvý čtyřicátník, domácí kapitán Tomáš Beran, navázal na páteční týmovou oslavu i na hřišti, a konto ForFun zatížil dvěma pro něj typickými góly z prostoru před brankovištěm.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 270