Lacrosse > Mužský lakros > TJ Malešice přejely ve čtvrtfinále slovenské Nationals a jsou v semifinále NBLL

TJ Malešice přejely ve čtvrtfinále slovenské Nationals a jsou v semifinále NBLL

29.5.2017

(ps) S ohledem na předchozí utkání, kdy se malešičtí střelci v koncovce velmi trápili, působí celkové skóre z obou čtvrtfinálových utkání v poměru 42:10 téměř nereálně. Žlutomodří ale zapnuli v pravou chvíli a zachránili tak sezónu.

První utkání se odehrálo v sobotu v podvečer v Malešicích a do brány se postavil zkušený Aleš Klokan. Od úvodních minut byli domácí lepším a soustředěnějším týmem. Střelci se činili na obou stranách a tak po odehrání první periody svítil na světelné tabuli stav 9:3. Když pak hned v úvodu druhé části hry domácí přidali dvě branky, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Malešice si pak ve zbytku utkání s chutí zastřílely a druhý brankář byl na poslední periodu poslán na hřiště aby si “osahal“ soupeře, neboť bylo jasné, že utkání na Slovensku z důvodu absence A.Klokana odchytá on. O branky domácích se postaralo celkem osm střelců a na některé akce byla opravdu radost se dívat.

TJ Malešice - Nationals 23:6 (9:3, 5:2, 3:1, 6:0)

 

Odveta se odehrála hned druhý den po poledni v Děvínské Nové Vsi. Po drtivém vítězství z předchozího dne na tom byli hosté psychicky určitě lépe než Nationals, ale v play-off člověk nikdy neví…! První perioda byla ještě herně celkem vyrovnaná, avšak pak už na hřišti bylo pouze jedno mužstvo. Ve druhé polovině utkání domácí dokonce nevstřelili ani branku.

Nationals - TJ Malešice 4:19 (3:6, 1:5, 0:4, 0:4)

 

Nutno poznamenal, že výkon Malešic byl v obou utkáních velmi dobrý a dává naději na kvalitní podívanou i v semifinále. Jejich soupeř zatím není znám. Pokud v dnešním druhém utkání uspějí Pardubice, utkají se Malešice s SK Lacrosse Jižní Město. Pokud dnes vyhraje ForFun, půjdou malešičtí na českého suveréna LCC Radotín. Uvidíme...

Právě se hraje

 

Anketa

Jak se vám líbí film Globální lakrosová vesnice? (Známkujte jako ve škole)
Celkem hlasů 6