Lacrosse > Ženský lakros > Důležitý krok pro LC Pardubice - kopie

Důležitý krok pro LC Pardubice - kopie

4.6.2016

(ao) - V prvním semifinále se v Pardubicích představil tým Jižního Města. Favorizovaný soupeř dorazil s úmyslem srazit domácím sebevědomí, které si vybudovali kvalitními výkony a výsledky dosaženými v závěru letošní NBLL.

Přes rychle inkasovanou branku z hole Prchlíka se také hosté hned od úvodu do domácích zakousli a domácí obrana několikrát musela řešit ožehavé situace. Jednu z nich využil jižňácký ostrostřelec J. Plecháček. Postupem času se však domácí zklidnili a o slovo si začal říkat i domácí útok. Zejména rozdílná produktivita byla důvodem proč se po povedené šestce na konci první periody dostali domácí pohotovou střelou Davida do čtyřbrankového náskoku. Na začátku druhé periody ještě přidali branky domácích Oulehla a nebývale produktivní obránce P. Jeřábek, na což museli zareagovat hostující trenéři. Svým svěřencům domluvili a ti, zejména díky střeleckým schopnostem Plecháčka s Černíkem začali domácí náskok snižovat. Protože na straně domácích se zase dokázali prosadit Oulehla se Skokanem, byl stav pro domácí nad očekávání příjemný. Z jejich pohledu škoda, že soupeř oplatil situaci z první periody a těsně před poločasem po bratrské spolupráci Jáchym Plecháček korigoval na 9-5.

To už do hry nezasahoval jeden z klíčových pardubických hráčů, Prchlík, kterému se stal osudným ostrý střet se soupeřem. Jeho absence v útočné hře domácích byla s přibývajícím časem stále patrnější, nicméně ve třetí periodě domácí svůj náskok ještě o branku navýšili, když kapitán Žák, jak jinak než těsně před sirénou, vstřelil 13 branku svého týmu. Protože soupeř se dostal k číslu 8, měli domácí do závěrečné periody slibný náskok.

Ze strany hostí se dalo čekat maximální nasazení a na domácích, kteří v průběhu utkání přišli o tři hráče, začínala být patrná únava. Jižňákům se také během deseti minut podařilo vstřelit tři branky a atmosféra v Tipsport Aréně pěkně houstla. Tři minuty před koncem si ve skrumáži našel míček Oulehla a vstřelil branku, která mohla být uklidňující. S tím se však hosté nechtěli smířit a brankami D. Plecháčka a Schaffnera snížili na 14-13. Na vyrovnání zbývalo 23 vteřin. Přestože se domácí snažili míč nepustit ze středového kruhu, nakonec se hosté v posledních pěti vteřinách k míči dostali, nicméně k radosti drtivé většiny přítomných diváků se jim vyrovnat nepodařilo. Domácí mohli poděkovat matadorovi v brance J. Sadílkovi.

V neděli tak dorazí na palubovku Jižního Města a dá se čekat další lítý boj. Outsider si v této sérii získal výhodu a do odvety jde s vědomím, že v případě prohry bude následovat „náhlá smrt“ a tam je možné úplně všechno.

LC Pardubice vs. LC Jižní Město 14:13 (5:1,4:4,4:3,1:5)