Lacrosse > Ženský lakros > Titul pro vítěze WILL zůstal díky týmu Girlz v Radotíně

Titul pro vítěze WILL zůstal díky týmu Girlz v Radotíně

17.3.2014

(pur) - Pátý ročník Women's Indoor Lacrosse League (WILL) skončil v neděli v radotínské hale. Vítězem této soutěže se stal domácí celek LCC Girlz, když ve finále porazil Jižní Město 22:14. Třetí místo vybojoval další radotínský výběr LCC Chicks po výhře 24:15 nad Sokolem I. Smíchov Flamingo. Pátou příčku obsadil nový tým Sokol I. Smíchov Ravens.

Právě oba celky Sokola se utkaly v prvním nedělním utkání. Přestože Ravens v poli posílila Eva Chudlařská, na zkušenější tým Flaminga však nadšené "havraní" hráčky neměly. Flamingo zápas vyhrálo 17:5 a postoupilo do semifinále proti LCC Girlz.

První souboj o finále ale svedly mladé radotínské hráčky Chicks s Jižním Městem. Ve velmi vyrovnaném utkání, v němž se proti sobě postavila řada hráček z juniorské reprezentace, šlo Jižní Město poprvé do vedení v sedmé minutě a drobný náskok si udržovalo po celý zápas. Navíc tým držela výbornými zákroky Anna Ničová. Chicks se snažili po přestávce náskok stahovat, ale úplně na dostřel se soupeři nedostali. Jižní Město tak vydřelo finále po výhře 15:12.

Ve druhém semifinále pomohla Flamingu Barbara Bažantová a její tým držel s favorizovaným obhájcem trofeje dlouho krok. V polovině vedli Girlz jen 9:5. Po přestávce už ale radotínský celek dominoval, soupeři dovolil jen tři branky, a vyhrál jasně 21:8.

Flamingo muselo do boje o bronz po těžké bitvě s Girlz nastoupit hned jen po krátké přestávce a síly jejím hráčkám evidentně ubývaly. Naopak mladý domácí tým Chicks chtěl odčinit semifinálovou porážku a vybojovat aspoň třetí místo. To se mu také hlavně díky náskoku z prvního poločasu povedlo. Druhé dějství sice skončilo poměrně vyrovnaně 10:9, ale Chicks celkově vyhráli 24:15.

Finále slibovalo ostrý dramatický souboj odvěkých rivalů. Do 11. minuty byl průběh velmi vyrovnaný, když Girlz vedli těsně 8:7. Pak ale Jižní Město oslabila na dvě minuty Simona Bradáčová a radotínské hráčky dokázaly přesilovku třemi góly během minuty výtečně využít. Po změně stran už se Jižnímu Městu nepodařilo několikabrankový náskok Girlz stáhnout a do otevřené obrany dostávalo z brejků další branky. Girlz tak po výhře 22:14 obhájili loňský triumf.