Lacrosse > Interkros > Titul mistrů ČR získal tým PS Bandits

Titul mistrů ČR získal tým PS Bandits

28.3.2022

V neděli 27.3. se odehrálo Playoff letošního ročníku Extraligy interkrosu, které rozhodlo o tom, kdo se stane mistrem ČR pro rok 2021/2022. 

V pravé poledne odstartovalo první semifinále mezi týmy Tea Party a Ontario. V první části dominovalo Ontario, když se jim podařilo odskočit na pětibrankový rozdíl 9:4. Ve druhé části se střelecky prosadili více hráči Tea Party, kteří druhou periodu vyhráli poměrem 10:2 a otočili tak vývoj utkání. Třetí část pak již byla vyrovnanější a postup do finále si tak zajistilo Tea Party vítězstvím o pouhé dvě branky 18:16. 

Ve druhém semifinálovém zápase proti sobě nastoupil vítěz základní části, tým PS Bandits proti čtvrtým Vopicím. Od začátku zápasu měli navrch obhájci titulu PS Bandits, když skorovali čtyřikrát v řadě bez jediné odpovědi soupeře. Vopice se v první periodě ještě stihly lehce zmátořit a před začátkem druhé části prohrávali "pouze" 3:6. V té si však Bandits vše pohlídali a dokázali svůj náskok zvýšit a do třetí části se šlo za stavu 16:9. I v té pak dokázali dominovat a navýšili svůj náskok na rozdíl 13ti branek a konečné skore 27:14. Bandits tak potvrdili roli favorita soutěže a stali se druhým finalistou. 

Třetím zápasem se rozhodlo o konečném pátém místě mezi týmy Warriors a Sokol Spořilov. Celý zápas probíhal velmi vyrovnaně a napjatě. Oba týmy měly šanci vyhrát a i díky tomu zápas po třetinách 4:4, 4:6 a 5:3 dospěl až do prodloužení. V tom se nakonec lépe dařilo mladým hráčům Spořilova, kteří dvěma brankami rozhodli o vítězství a získání páté příčky v konečném pořadí. Šestí tak skončili Warriors. 

Čtvrtý zápas byl soubojem poražených semifinalistů Ontaria a Vopic a měl rozhodnout o tom, kdo se umístí na třetím a čtvrtém místě. Opět šlo o vyrovnaný zápas kde první periodu o gol vedly Vopice, po druhé periodě vedlo o gol Ontario. a rozhodla až třetí část, kde sice Ontario vedlo ještě pár minut před koncem o jednu branku, ale po dvou brankách Ondřeje Podroužka v závěru utkání Vopice otočily a připsaly si tak cenné vítězství a celkovou třetí příčku. Ontario po dvou těšně prohraných zápasech získalo příčku čtvrtou. 

Poslední zápas sezony, finále ligy, odehrálo Tea Party proti PS Bandits. Vítěz základní části a obhájce titulu Bandits do zápasu nevstoupil nejlépe, když hned první soupeřovou střelou inkasoval, následným útokem však došlo k vyrovnání. I druhá střela Tea Party skončila v brance a Bandits tak museli opět dotahovat. To však byla poslední chvíle v zápase, kdy Tea Party vedlo. Banditům se podařilo přidat třetí branku a pak již dotahovalo pouze Tea Party. První perioda skončila za stavu 6:8, když se chvíli před koncem prosadil Ondřej Sochna, který tak poprvé v zápase zařídil dvoubrankový rozdíl. I ve druhé části se skore měnilo na obou stranách podobně i když Tea Party se již nepodařilo vyrovnat, ale vždy pouze snížit na rozdíl jedné branky. Banditům se podařilo chvílemi odskočit i na rozdíl 4 branek, ale druhá perioda skončila nakonec stavem 18:21 z pohledu Tea Party. Bandits tak měli na začátku třetí části blíže k získání titulu a třetí perioda podle toho i probíhala. Stále šlo o vyrovnaný sobouj a Tea Party se podařilo snížit chvíli před koncem na rozdíl pouhých dvou branek, Banditi se ale nenechali rozhodit a šňůrou 4 branek v řadě opět odkočili. Poslední korekce skore ze strany Tea Party již nestačila a zápas skončil za stavu 26:30 z pohledu Tea Party. Vítězem letošního ročníku extraligy interkrosu se tak stal tým PS Bandits, který obhájil titul z ročníku 2019/2020. 

Konečné pořadí:

1. PS Bandits

2. Tea Party

3. Vopice

4. Ontario

5. Sokol Spořilov

6. Warriors

Pořadí střelců:

1. Pavel Došlý

2. Ondřej Podroužek

3. Michal Šamaj

Pořadí střelkyň: 

1. Klára Maříková

2. Tereza Koubová

3. Pavla Gründlerová

Pořadí brankářů:

1. Tomáš Čekal

2. Martin Bartuška

3. Tomáš Pelikán

Loading...

Interkros

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95