Lacrosse > Tewaraaton v Brně se koná už za měsíc. Hrát se bude 24 hodin v kuse

Tewaraaton v Brně se koná už za měsíc. Hrát se bude 24 hodin v kuse

15.5.2024

Odkaz na kořeny lakrosu. I to je jedna z motivací, proč se lidé z klubu Ravens Brno rozhodli uspořádat 24hodinový maraton, během kterého se odehraje hned několik variant lakrosu. Hlavně v areálu TC Lužánky. Na víkend 15. a 16. června dorazí na jih Moravy na Tewaraaton také hráči ze zahraničí. Detaily k přípravám, programu a možnému zapojení se do akce přiblížili předseda klubu Jakub Kološ (JK) a tým manažer Vojtěch Kotlík (VK).

Jak vás napadlo uspořádat 24hodinový lakrosový maraton?
JK: Když povídám o lakrosu na školách, nějakých přednáškách nebo jen tak mezi řečí, skoro nikdy se nezapomenu zmínit o původních kořenech tohoto sportu, které mě fascinují. Hra tisíců hráčů na obrovském "bitevním" hřišti, která trvá až několik dní ve mně probouzí ducha, který mě u toho drží a nabíjí. Vzhledem k tomu, že fungujeme devět let a do organizace vlastního turnaje jsme se zatím nepustili, chtěli jsme přijít s něčím novým. Částečně jsme se inspirovali i jinými sporty a pak zjistili, že například v USA podobné akce již fungují. Tewaraaton byl tedy jasnou volbou a krok směrem ke kořenům.

Jaký význam to bude mít pro lakros v Brně?
JK: Může to mít velký význam. Dlouhodobě pracujeme zna tom, aby Brno vědělo, co je lakros a aby se k nám lidé hlásili sami, protože vědí, že s námi ho hrát můžou. Hlavní cíle akce jsou asi tři. Udělat alespoň na 24 hodin z Brna lakrosový středobod naší země, přilákat širší veřejnost a rozšířit tak fanouškovskou základnu, a hrát skutečně 24 hodin v kuse, což není minimálně v Evropě u lakrosu běžné.

Zkuste nastínit přípravy, jak složité je vše zorganizovat?
JK: Je to oříšek. Vzhledem k tomu že lidi, co akcí plánují, řídí klub, trénují, hrají, pracují, a tak dále, samozřejmě největší problém je vyhradit si čas. Nápadů k realizaci je spousta, ale času málo.

VK: Složitá je zejména komunikace se všemi zúčastněnými. Řešíme vše se svazy, týmy i hráči. Každý má nějaké požadavky. My bychom chtěli vyhovět všem, ale ne vždy je to možné. 

Vojto, představ nám program, co všechno se tedy hlavně během soboty odehraje?
VK: Tewaaraton sice začíná až v sobotu ráno, nicméně prvním zápasem bude úvodní duel kvalifikace na Ken Galluccio Cup – Evropský pohár mistrů mezi domácími Ravens a Jižním Městem. Samotný Tewaaraton začne v sobotu ráno, kdy se bude hrát druhý zápas kvalifikace, následovat bude šest utkání Slovenské lakrosové ligy ve fieldu. Na vedlejším hřišti se bude hrát Druhá liga ženského lakrosu, poté Final Four ženské Czech Sixes League a odpoledne se poprvé v Brně bude hrát v rámci druhé ligy i boxlakros. Jakmile se dohrají tyto zápasy, začnou duely mixované, které jsou určené spíše pro jednotlivce. V rámci nich si zahraje každý, jak bude chtít, až do nedělního rána.

Co ještě chystáte?
VK: Budeme zde mít v rámci doprovodného programu stánek s občerstvením, nějaké lakrosové workshopy, chill-out zónu. Dále soutěže, jako jsou rychlost střely, přesnost či zásahy gólmanů. Bude zde i pár stanů na spaní, kde si budou moci hráči na chvíli odpočinout, aby nabrali síly na další zápasy. 

Co dostanou hráči a hráčky ve startovném, které činí 600 korun?
VK: Vlastní rozlišovák s logem Tewaaratonu a možnost hrát, jak budou chtít. To platí pouze do 22. května, poté bude možné se registrovat pouze za 250 korun, jediný rozdíl bude v tom, že hráči pak dostanou rozlišovák pouze zapůjčený na jednotlivé zápasy.

Kde se můžou lidé ještě registrovat?
VK: Na tomto odkaze: http://bit.ly/tewaaratonbrno2024. Pro více informací doporučuji sledovat naše sociální sítě, zejména událost na Facebooku: https://bit.ly/tewaaratonbrno24.

Oslovili jste i hráče a týmy ze zahraničí, jaká je odezva?
VK: Dorazí hráči minimálně z Rakouska, Slovenska a Maďarska. V Polsku mají Final Four jejich ligy, takže se omluvili.

Text: Pavel Urban

Foto: Brno Ravens

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93