Lacrosse > Tereza Balonová: Doufám, že lakros chytne víc lidí, jako se to stalo mně

Tereza Balonová: Doufám, že lakros chytne víc lidí, jako se to stalo mně

26.4.2024

Zpěvačka, skladatelka, kytaristka a textařka Tereza Balonová je novou ambasadorkou lakrosu v Česku. Ve třiadvaceti letech už má na kontě dvě desky a mnohá ocenění, vždyť za loňský rok byla objevem v Cenách Anděl i Českém slavíkovi. Dříve hrála závodně šestkový i plážový volejbal, ale lakros si nyní našel místo v jejím srdci.

Proč sis vybrala zrovna lakros?
Přijde mi jako neotřelý sport. Není zas až tak známý, což mi přijde škoda, protože mě hrozně baví. Poté, co jste mi ukázali, jak vypadá, tak mě opravdu chytnul. Lakrosu fandím a doufám, že chytne víc a víc lidí.

Víš, odkud pochází?
Ze Severní Ameriky, od indiánů.

Jaký je tvůj oblíbený sport?
Dlouhé roky jsem dělala volejbal a plážový vojelbal, takže jsem mu pořád věrná. Ale je pravda, že u mě teď lakros hodně stoupnul, tak uvidíme, jak to bude dál.

Jak stíháš pohybové aktivity v poslední době, když studuješ, nahráváš desky a koncertuješ?
Je to horší, ale snažím se hýbat, když mám čas a energii. Dříve jsem chodila hodně běhat, to už kvůli potížím se zády moc nemůžu. Snažím se ale dělat jiné sporty. Ráda si zajdu na brusle nebo si zahraju nějaký míčový kolektivní sport. Naštěstí mám kolem sebe hodně lidí a kamarádů, kteří sportují. Když jdou třeba na volejbal, tak vyrazím s nimi.

Zmínila jsi míčové sporty, což je i lakros. Slovo balon máš i v příjmení, takže je to asi trochu osudové spojení…
Lakros mě opravdu baví, když jsem dnes měla možnost si i hodit a vystřelit. Mám ráda tenhle typ sportů právě kvůli kolektivu. Když se sejde dobrá parta a tým, tak je to skvělé. A jak jsem koukala na holky, tak se mi zastesklo po mém volejbalovém týmu a vlastně i po tom být v nějakém kolektivu a být součástí té party.

Viděla jsi boxlakros na Memoriálu Aleše Hřebeského, holky z reprezentace ti ukázaly fieldlakros a také hrají sixes. Už se v tom aspoň trochu orientuješ?
Díky vám už vím, co je co. Doufám, že tomu postupně porozumím ještě víc i co se týče pravidel.

Doporučila bys třeba svým fanouškům, aby si šli zkusit lakros?
Určitě ano, protože je to sranda a jsou tady super lidi, což je podle mě základ.

Text: Pavel Urban

Foto: Eliška Krátká

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95