Lacrosse > Ženský lakros > Pojď si taky zapískat, staň se Svištěm!

Pojď si taky zapískat, staň se Svištěm!

25.8.2021

Pojď si taky zapískat, staň se Svištěm!

Český ženský lakros láká do svých řad nové rozhodčí z řad mladých hráček či hráčů. Komise pro rozhodčí připravila projekt, kde se bude začínajícím rozhodčím od 15 do 19 let pravidelně věnovat a rozvíjet jejich talent a schopnosti.

Zájemci můžou přijít na úvodní školení v pondělí 13. září od 17 hodin na hřiště Mrázovka.

Série různých školení, klinik, her, soutěží, testů, ale i zábavných setkání čeká na nové rozhodčí, kteří budou zařazeni v novém týmu Svišťů. Dostanou vybavení pro pískání, ale také pravidelnou zpětnou vazbu od zkušených mezinárodních rozhodčích.

 „Být v týmu Svišťů ti pomůže najít v sobě organizační schopnosti a sebevědomí. Díky pískání můžeš vidět taktiky ostatních hráčů, dobře pochopit pravidla a tím se i sám můžeš naučit být ve hře lepší,“ láká nové kolegy ambasadorka projektu a členka Komise pro rozhodčí Nasťa Yaryta, která se sama mezi rozhodčí zařadila ve věku teenagera.

První šanci zapískat si budou mít noví rozhodčí už 19. září na žákovské lize. Následovat budou v sezoně další zápasy či turnaje nejen v Česku, ale také v zahraničí. „Mladí rozhodčí se postupem času ocitnou ve zodpovědné roli, kdy je nutné obhájit si svůj názor, což se jim může hodit také v životě. Za pískání dostanou i lákavou odměnu,“ říká předseda Komise pro rozhodčí Pavel Urban a dodává: „V dlouhodobém horizontu může být pro rozhodčí, kteří nyní začnou, motivace zapískat si na olympijských hrách v roce 2028. Pokud na sobě budou pracovat.“

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 200