Lacrosse > Mužský lakros > Svátek lakrosu po třiadvacáté - a zase o krok dál

Svátek lakrosu po třiadvacáté - a zase o krok dál

24.4.2016

Svátek lakrosu po třiadvacáté - a zase o krok dál

(pch) - Sousedi radotínské Sokolovny si po více než týdnu zase mohou užívat tiché ranní pohody, rušené jen občasným bouchnutím míčku lakrosového nedočkavce o mantinel... V radotínské aréně včera večer fenomenální ohňostroj zakončil nejkvalitnější měření sil lakrosových týmů z celého světa, jaké kdy Česká republika zažila.

I když se to už za daných podmínek nezdá možné, i letos byl turnaj v něčem jiný a zase o něco lepší. To, kde snad v kvalitě jen mírně klesly zámořské týmy, dvojnásobně vynahradily týmy evropské, především Turku Titans, kteří se prezentovali skvělým pohybem a prací s holí a vynikajícím brankařem Laurim Uusitalem. Kdo by to byl řekl, že bezstarostný mladík, který v roce 2012 na Memoriálu obdržel 29 branek ve třech utkáních základní části, bude za pár let hvězdou turnaje... Opomenout nelze ani Glasgow Clydesiders – ti se ve středu postarali o první překvapení, když porazili kanadské Privateers 3:1, – nebo Istanbul Sultans, kteří si po středečním vrcholu zprostředkovaném domácím LCC a Albertou (3:4) dokázali poradit s dalšími zástupci zámořského lakrosu Pioneers. Dobré výkony podávali i Bats, na druhou stranu zklamání musí panovat nad vystoupením německého zástupce Bundeswehr Lacrosse.

Sítem turnaje se mezi nejlepších osm podařilo projít všem českým zástupcům – favorizovaný LCC si šel jasně za svým cílem, Malešice zúročily poslední roky práce dobrými výkony především proti Sultans a Jižní Město, které mělo smolný los, propadlo ve hře o vyšší příčky matným a ustrašeným výkonem proti Green Gaels, byť ve třech předchozích utkáních zvítězilo.

Čtvrtinálový zápas mezi Megamen a Titans, obě semifinále (Pioneers vs. Megamen a Green Gaels vs. LCC), utkání o 5. místo (Malešice vs. Megamen) a finále, v němž Alberta porazila LCC až brankou v posledních vteřinách prodloužení, pak už byly jen třešničkou na dortu - všechna nabídla veškeré atributy špičkového boxlakrosu a znalý i neznalý divák mohl jen nechápavě kroutit hlavou, jak je možné, že takovýhle sport zná v Čechách jen přibližně 2000 lidí...

No a noční soukromý šinkanzen Radotín-Na Knížecí odvážející hrdiny posledních dní na zaslouženou hráčskou party byl společenským majstrštykem pořadatelů, který vynahradil vlažnou páteční exhibici Severní Amerika proti Evropě...

Takže, díky Radotíne za další zážitek!

Přenosy, výsledky, statistiky, reportáže, fotky aj. naleznete zde a na FB.

Petr Chmelař

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93