Lacrosse > Ženský lakros > Super Series Lacrosse – příležitost, která se jen tak neopakuje

Super Series Lacrosse – příležitost, která se jen tak neopakuje

3.8.2012

Super Series Lacrosse – příležitost, která se jen tak neopakuje
Super Series Lacrosse – příležitost, která se jen tak neopakuje
Super Series Lacrosse – příležitost, která se jen tak neopakuje
Super Series Lacrosse – příležitost, která se jen tak neopakuje

Super Series Lacrosse byla mimořádnou událostí v ženském lakrose. Výběr Velké Británie nastoupil na začátku července, těsně před Olympijskými hrami, k pětici exhibičních zápasů proti výběru světa. Do týmu světa byly nominovány i české hráčky – Michaela Srchová a Adéla Blahovcová.

Pět zápasů v jednom týdnu odehraných v Londýně. A jak to začalo? S Mišutou (Michaela Srchová) jsme odletěly ve čtvrtek 4. 7. večer z Prahy na letiště Heathrow, kde na nás čekal Travis Taylor, hlavní organizátor celého turnaje. Odvezl nás do hotelu poblíž letiště, kde jsme se ubytovaly a hned šly spát. Druhý den jsme měly jako tým světa první a poslední společný trénink, měly jsme asi tak dvě hodiny na to se sehrát (nikdo z holek se před turnajem neznal). Už na tréninku jsme s Mišutou občas koukaly s otevřenou pusou, jak jsou ostatní holky dobré. Nicméně, trénink proběhl v pořádku a po tréninku jsme šly společně na večeři do anglického „pubu“.

V sobotu 7. 7. od 13 h jsme již měly první zápas. Na hřiště nám to kvůli zácpám trvalo docela dlouho,  a tak jsme vyjížděly s velkým předstihem. Hrálo se ve Wokingu, který leží asi 50 km na jihozápad od centra Londýna. Před zápasem vždy byla v šatně úvodní řeč trenérky, pak jsme si něco málo řekly bez trenérů a šly se rozházet. Rozhazovaní a rozcvičování bylo vždy rychlé, ale efektivní, a pak se šlo na věc.

Tým Velké Británie byl poskládaný z holek z Anglie, Walesu a Skotska. I když jsme každý zápas vyhrály, a to s výjimkou toho posledního s přehledem, hra byla stále vyrovnaná. Mišutka hrála většinou útok, já začínala na poslední obraně a pak hrála obranné nebo útočné křídlo. Trenérka Sue Sofarnos zastává heslo, že každá hráčka musí umět hrát všude. Naše spoluhráčky byly výborné a není se čemu divit, většina z nich drží lakrosku již od malička a hrají každý den na škole. Hra byla o hodně rychlejší, obrana byla semknutá, ale v útoku to byly spíše individuální akce. Ale i tak to pro nás byla zkušenost s velkým Z.

V neděli byl program podobný – opět zápas ve 13 h. Pondělí bylo volné, většina se nás tedy sebrala a jely jsme do historického centra Londýna. Prošly jsme hlavní památky a pak taky trochu nakupovaly. Měly jsme z toho uťapané nožičky, ale stálo to za to 8-).

V úterý, ve středu a ve čtvrtek jsme měly zápas vždy od 19 h, takže jsme dopoledne jezdily na menší výlety po okolí (jednou jsme dokonce viděly předávku olympijského ohně) a poté rovnou na hřiště. Po čtvrtečním posledním zápase byla společná večeře i se soupeřkami. A pak už jsme jely každá balit. V pátek jsme odlétaly až večer, tak jsme ještě jednou vyrazily do centra a pak frr domů.

Pro mě osobně to byl skvělý zážitek a zkušenost, některé holky byly super a trenérky úžasné. Doufám, že ještě někdy někdo bude mít podobnou možnost, určitě bych mu to přála. Kdy se vám podaří hrát s nejlepšíma holkama světa?

A co na závěr? Máme s Mišutkou spoustu materiálů na papíře, spoustu nových zažitých zkušeností, tak nezbývá než trénovat dál, makat na sobě a předávat zkušenosti mladším.

Touto cestou bych chtěla poděkovat Travisu Taylorovi za organizaci turnaje, australským trenérkám za předávání zkušeností a nejvíc Simoně Barákové, která mě do turnaje nominovala, a Bóďovi Fukovi (resp. Prague Sports) za zprostředkování naší účasti. Díky!

Adéla Blahovcová

World Team
Caitlin Ryan (Austrálie)
Jesse Kennedy (Austrálie)
Savannah Smith (Kanada)
Adéla Blahovcová (ČR)
Michaela Srchová  (ČR)
Gesa von Boch und Polach (Německo)
Eleni Megoran (Irsko)
Sachiyo Yamada (Japonsko)
Jessica Stokhof (Nizozemí)
Brittany Poist (USA)
Kate Cipolletti (USA)
Katie Kirk (USA)
Taylor Thornton (USA)
Grace Gavin (USA)
Mia Breheny (USA)
Sue Sofarnos, head coach

Soupiska týmu Velké Británie se měnila zápas od zápasu.

Webové stránky Super Series (nepříliš živé)
Facebookový profil Super Series (živý)
Článek od Caitlin Ryanové.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 347

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%