Lacrosse > Mužský lakros > Statistiky týmů NBLL 2021 – SK Lacrosse Jižní Město

Statistiky týmů NBLL 2021 – SK Lacrosse Jižní Město

27.1.2022

Jižní město vstupovalo do sezóny s tradičně vysokými, tedy medailovými ambicemi. Bylo však nutné stabilizovat kádr, když několik opor chybělo celý ročník či po jeho převážnou část, a zároveň se nabídla možnost zapracovat do týmu hráče z řad juniorů, navrátilců a zahraničních akvizic.

V základní části – co se kvality výkonů týče – ukazovalo Jižní Město střídavě dvě tváře. Bojovné výkony často ozdobené dobrou organizací hry střídaly takové, které volaly po důrazné domluvě v kabině a na střídačce. Je potřeba říci, že tým vždy dokázal vycítit chvíle, kdy šlo opravdu o vše. Hráči se pak semknuli, zarputile se bili a došli si pro důležitá vítězství.

Dvě z takových bitev odehráli jihoměstští s Pardubicemi. Po kolapsu v druhé polovině předposledního zápasu základní části na hřišti Malešic bylo bezpodmínečně nutné pro postup do Final 4 porazit právě Pardubice. V těžkém tvrdém zápase „buď, a nebo“ urvalo Jižní Město vítězství 13:11 a mohlo se těšit na víkend nejlepších.

Touha potrápit v semifinále favorita LC Custodes nebyla naplněna a čekalo se na tradiční bitvu s Pardubicemi v zápase o bronz. Ta byla vskutku dramatická. Vítězství 11:10, které usadilo LCJM na konečné 3. třetí místo NBLL 2021, budiž toho důkazem.

Největší stopu ve statistikách ligového ročníku zanechali:

Pavel Došlý: 29g, 24a
Michal Bambušek: 24g, 3a
Kryštof Novák: 14g, 4a
Tobiáš Petrák: 8g, 7a
Martin Laštovička: 208 face-offs, 94 vyhraných (45%)              

Tým okolo kapitána Pavla Došlého během sezóny postupně ukazoval, že se lakrosem dokáže bavit a zároveň tvrdit muziku. Těšme se tedy na NBLL 2022 a představení, která v ní předvede.

Díky, Jižní Město!  

Tým NBLL

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 272