Lacrosse > Mužský lakros > Statistiky týmů NBLL 2021 – LCC Wolves

Statistiky týmů NBLL 2021 – LCC Wolves

4.2.2022

Elitní LC Custodes a LCC Wolves jako „development“ tým – takto rozhodlo vedení klubu a trenérské duo Lukáš Neužil a Emil Moravec o skladbě týmů, které LCC Radotín poslal do ligového ročníku 2021.

Naprostou většinu soupisky Wolves tedy obsadili mladí perspektivní hráči, kteří věkem ještě mnohdy spadají do juniorských kategorií. Ty doplnila známá jména s řadou zkušeností a vůdčím potenciálem.

Tím, co mladý tým v průběhu sezony zdobilo, je bez pochyby nebojácnost, nadprůměrná technická vyspělost a s postupujícími utkáními i schopnost více a více hráčů vzít na sebe v důležitých chvílích zodpovědnost. Naopak, nejednou trenéři řešili taktické či herní chyby, které naprosto logicky odpovídají věkovému průměru mužstva.

Co je nezbytné ocenit, je urputnost týmu a naprostá neochota se za jakékoli situace vzdát. Příkladem budiž důležitá těsná výhra na Jižním Městě 9:10, kdy v dramatickém závěru Josef Slavík dokonce čelil trestnému střílení. Nebo výhra v Bratislavě, kdy se po porážce s Bats v prvním ze dvou víkendových zápasů hráči nebývale semknuli ve druhém zápase si došli pro kýžené vítězství garantující přívětivější pozici v semifinále Final 4. A samozřejmě, i přes jednoznačný výsledek znamenající konečné 2. místo v soutěži, je na místě vyzdvihnout srdnatý boj ve finále soutěže proti suverénním LC Custodes. 

O schopnostech a potenciálu mladých Wolves svědčí jejich záznamy v individuálních statistikách NBLL 2021:             

Lukáš Kučera: 32g, 17a
Josef Slavík: 466 zákroků, 75% úspěšnost
Brian Witmer: 18g, 20a
Ondřej Strieblik: 359 face-offs, 193 vyhraných (54%)
Jan Huleš: 22g, 10a

Nejde se netěšit, co od těchto mladíků uvidíme v NBLL 2022 a v jejich dalších kariérách.

Díky, Wolves!

Tým NBLL

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa