Lacrosse > Mužský lakros > Statistiky týmů NBLL 2021 – LC Pardubice

Statistiky týmů NBLL 2021 – LC Pardubice

23.1.2022

Ze strany vedení Pardubic panovaly při jednáních o účasti v NBLL 2021 četné obavy. Složení kádru, opatření související s pandemií covid-19 či ztráta domácího hřiště. O tom všem se hovořilo.

Díky konstruktivnímu přístupu všech zainteresovaných se podařilo najít cestu k účasti východočechů v dalším ročníku ligy.

Tým byl sestaven velmi zajímavě. Tradiční opory – místní patrioty – tradičně doplnily posily z Polska a nově i hráči z Brna, pro které mělo jít o sbírání zkušeností s boxlakrosem. Disciplínu a loajalitu hráčů, kteří rozšířili řady Pardubic a neváhali se za ně bít i za cenu častého nočního cestování ze zápasů, je třeba ocenit.  

Pardubice se v průběhu základní části prezentovaly dobře organizovanou hrou a přiměřenou tvrdostí. Zcela zaslouženě jim bylo dopřáno komfortu v podobě brzké jistoty účasti ve Final 4. Druhé místo po základní části bylo hráči i vedením týmu hodnoceno jako úspěch.

V návaznosti na něj však samotné Final 4 pro pardubické šťastné nebylo. Po prohrách s LCC Wolves v semifinále a s Jižním Městem v zápase o 3. místo obsadily Pardubice konečné 4. místo. 

Vzpomněli jsme fungující chemii v zajímavě poskládaném týmu. Přehled těch, kteří se nejvýrazněji zapsali do statistik NBLL 2021 budiž toho důkazem.

Jan Skokan: 25g, 17a
Dawid Zajac: 405 zákroků, 77% úspěšnost
Vojtěch Oulehla: 25g, 13a
Mikolaj Śmigiel: 14g, 18a
Jan Novotný: 23g, 8a

Pardubice tak kromě týmového výkonu nabídly představení mnoha zajímavých individualit. Nezbývá, než se těšit, co tento tým předvede v NBLL 2022.

Díky, Pardubice!

Tým NBLL

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 198