Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentace > MS ve fieldlakrosu 2010 (Manchester, Velká Británie) > Akce reprezentace > Soustředění širšího výběru české reprezentace na WILC 2011

Soustředění širšího výběru české reprezentace na WILC 2011

16.11.2010

Letošní první zimní soustředění se konalo v druhém listopadovém víkendu v Jizerských horách nedaleko vodní nádrže Souš. Sraz reprezentantů byl naplánován na pátek, avšak plánovaný sraz byl lehce posunut a zkomplikován pražskou dopravou. Nakonec se však podařilo sejít v hojném počtu, který byl ochuzen o několik hráčů, kteří se z různých důvodů bohužel tohoto soustředění nemohli účastnit. Místem našeho pobytu byla horská chata Barborka, která nabídla dostatečné prostory jak pro odpočinek, tak zároveň prostor pro společná setkání. První takové všechny čekalo již v pátek navečer, kdy se začlo s taktikou hry, především útočné. Tu měl na starost Miroslav Knotek, jako tréner na útok.

Sobotní den začal velmi příjemným, ale především brzkým ranním vstaváním, po kterém následovala krátka rozcvička, jež byla pouze lehkou předzvěstí toho, co všechny čekalo dopoledne. Po rozvičce a snídaní ještě dorazili další hráči z Plzně, a hlavně také Pavel Hurdálek, který měl na starost fyzickou přípravu týmu. Zhruba někdy kolem půl desáté ráno začal dopolední trénink, který se nesl v duchu vytrvalosti, úsek měřil něco kolem 13 km a vedl po hřebenech Jizerských hor, které byly bohužel zahaleny mlhou. Na druhé straně nezbývalo ani moc sil věnovat příliš pozornosti věcem kolem, neboť trať byla poměrně náročná. Některým hráčům se bohužel nepodařilo dokončit trénink v plném rozsahu, protože se jim v neznámém prostředí podařilo zabloudit. Avšak podle slov jednoho z členů této skupiny trať nebyla o tolik kratší.

Mezi dopoledním a odpoledním tréninkem měli 4 hráči možnost vyzkoušet si regeneraci v  “pytli“, jež je znám mezi veřejností spíše jako Biotherik. Jde o pytel, do kterého je jedinec oblečen, a ten je vzápětí napuštěn oxidem uhličitým a měl by tak výrazně napomoci rychlejší regeneraci svalů a celého organizmu. Tato procedura byla opakována v průběhu víkendu celkem čtyřikrát. Byly slyšet spíše pozitivní ohlasy, ale pro objektivní posouzení je velmi důležitá pravidelná regenerace.

Po odpoledním odpočinku byl na plánu další, odpolední trénink, který se pro změnu nesl v rychlejším tempu. Na plánu byly kratší stupňované úseky, jež sou pro lakros velmi důležité. Poté následovala večeře, po níž každý účastník v rámci večerního programu měl napsat jeho ideální sestavu na mistrovství světa v Praze. Výsledky byly sečteny hlavním trenérem, Romanem Pokorným, který vzápětí přednesl výsledky, které se daly do jisté míry očekávat. Důležité je však zdůraznit, že toto byla volba hráčů, nikoliv však trenérů, kteří nakonec budou mít konečné slovo. Dále pak proběhla teorie obrany, kterou měl na starost Jan Barák, který ji má na starosti, stejně jako již před třemi roky v Halifaxu.

Nedělní ráno opět začlo příjemnou ranní rozvičkou, kterou již opět vedl Pavel Hurdálek. Ta byla následována dalším dopoledním, velmi slunným tréninkem, který byl spíše silový a zároveň velmi týmový, jeho součástí  byly právě soutěže mezi týmy. V první části byla velká pozornost věnována posilování pomocí tzv. aquahitu, který je naplněn vodou a slouží k posílení především vnitřních svalů, motoriky a mnohého dalšího, a je velmi hojně využíván vrcholovými sportovci. Následovaly týmové soutěže v různých běhových a silových disciplínách, doplněné právě aquahity.

Celé soustředění bylo zakončeno obědem a posledním meetingem, jež byl takovým opakovaním teorie, shrnutím výsledků a vizí do budoucna, na kterých je potřeba velmi zapracovat, zlepšit, ale hlavně si uvědomit jejich váhu. Děkujeme tímto všem trenerům, účastníkům za jejich účast.

 Adam Kostka

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95