Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Začíná NBLL, lakros se přesouvá ven

SOUHRN A POZVÁNKA: Začíná NBLL, lakros se přesouvá ven

4.3.2024

Každé pondělní ráno se zde budete nově setkávat s touto rubrikou. V ní si stručně shrneme dění z minulého týdne a zároveň pozveme na program toho, který právě začíná. Zatím hraje prim boxlakros. Po sobotním kole juniorské ligy kategorie U16 začíná ve čtvrtek Národní boxlakrosová liga (NBLL). Od pátku už se bude hrát pod širým nebem.

Týmy Jižního Města a Radotína si v sobotu odnesly plný počet bodů ve třetím kole Juniorské boxlakrosové ligy hráčů do 16 let. Oba zmíněné celky jsou s patnácti body na čele tabulky. Díky o něco lepšímu rozdílu ve skóre je průběžně první Jižní Město. Právě u něj ve Sportovní hale čtyři sobotní duely odehrály. Zatímco s Malešicemi si poradily oba celky jasně, proti výběru Zbraslavi a Smíchova sehrály vedoucí týmy vyrovnanější partie, přesto úspěšné.

Za Jižní Město nasbírali šest gólů ve dvou záasech Matouš Hříbal a Matěj Dřízhal, který je v čele kanadského bodování kategorie U16. Celkem 22 bodů ale nasbíral i radotínský Matyáš Knotek, který v sobotu zaznamenal dokonce třináct bodů. Další turnaj proběhne 24. března v Malešicích kde se právě dva vedoucí tabulky utkají. V ten den se odehraje i další zápas kategorie U18. O den dříve nastoupí mladší hráči.

Více informací o JBLL U16 najdete zde: https://stats.pointbench.com/cze/jbll16/2024/ 

Tento týden začíná nový ročník Národní boxlakrosové ligy, který se tentokrát odehraje pouze na jaře. První zápas se opět hraje v hale na Jižním Městě, a to ve čtvrtek od 20 hodin. Domácí tým nastoupí proti LCC Wolves, a to před kamerami nové stanice Sporty TV. Další dny se už přesune dění ven. Na hřišti v Malešicích dojde na mezinárodní konfrontace. V pátek večer od 20.00 přivítá domácí tým německé Berlín Bears. Ten pak o den později ve tři odpoledne nastoupí proti Vienna Monarchs. A také rakouský výběr ještě o víkendu odehraje v Praze druhý zápas. V neděli v 10.30 budou hrát Monarchs proti Malešicím.

Na jarní sezonu už se připravují také ženské týmy. Soutěžní zápasy se ale hrají zatím jen v zahraničí. Na národní šampionát středních škol v Anglii vyráží v pátek aspoň šest českých rozhodčích ženského lakrosu. National Schools se hraje v Aldershotu od 9. do 12. března.

Text: Pavel Urban
Foto: Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 200