Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Fanoušci se mohou v těchto dnech těšit z několika odvětví

SOUHRN A POZVÁNKA: Fanoušci se mohou v těchto dnech těšit z několika odvětví

18.3.2024

Boxlakros, sixes i interkros. To vše je aktuálně k vidění. Jarní sezona se rozbíhá naplno. České celky se činily na akci European Sixes Invitational v Berlíně. Mezinárodní konfrontace se odehrály také v rámci pokračující Národní boxlakrosové ligy. Nadcházející víkend bude z lakrosového pohledu nabitý.

Dalších osm zápasů má za minulý týden odehráno Národní boxlakrosová liga (NBLL). Dvě jasná vítězství si připsali obhájci titulu LC Custodes, kteří přehráli jak Zbraslav (18:3), tak 20:8 Malešice. Zbraslav si ale v Malešicích v dalších dnech spravila chuť. Porazila totiž Berlin Bears 13:6 a rakouský tým Vienna Monarchs 14:10.

Berlínský celek, který si před týdnem připsal dvě výhry, tentokrát v Praze třikrát ztratil. Kromě duelu se Zbraslaví podlehli Medvědi také 10:25 týmu LCC Wolves a dokonce i Monarchs (10:15), které při tom před týdnem jasně porazili. Jednu výhru ale doma zapsaly i Malešice, když přehrály 23:9 bratislavské Bats. Do soutěže vstoupili i polští Panthers Wroclaw, kteří zvítězili také nad Bats, konkrétně 11:7. Hned pět týmů má aktuálně v tabulce šest bodů, ale s různým počtem odehraných zápasů.

V Berlíně se o víkendu konal turnaj European Sixes Invitational. Hrálo se souběžně na čtyřech hřištích a v akci bylo v mezinárodní konfrontaci devět českých týmů. U seniorek, které hrály turnaj společně s kategorií U19, zvítězil Radotín složený z hráček Girls a Harpyjí. Finále se pak uskutečnila v obou kategoriích zvlášť. Zmíněný vítězný výběr v českém finále zdolal Jižní Město a získal prize money ve výši 400 eur. Harpyje, doplněné mladšími holkami, zase uspěly v juniorské části turnaje. V sekci U14 zvítězily Polky před radotínským celkem Lamas. Třetí byly SIS Foxes ze Smíchova.

U kluků došlo na české finále právě v kategorii U14, radoval se Radotín před Jižním Městem. To bralo druhou příčku i mez dospělými, kde triumfovala německá reprezentace. V devatenáctkách se ovšem Jižní Město radovalo z prvenství. V sobotu bylo v Berlíně chladněji a pršelo, ale nejen české týmy v disciplíně sixes bojovaly statečně. V neděli už za podpory slunce na mnoha frontách uspěly, jak je uvedeno v předchozích řádcích.

Tento týden nás čeká další nápor zápasů. NBLL pokračuje v pátek večer a v sobotu po obědě v Radotíně. Nejdříve se proti polským Panthers Wroclaw představí LC Custodes, o den později Zbraslav. Tentokrát ale bude větší porce utkání v Bratislavě. V sobotu odpoledne zde domácí Bats přivítají Malešice, následně nastoupí Vienna Monarchs proti Jižnímu Městu. V neděli si oba zahraniční celky české soupeře vymění.

Pokračují ale také další soutěže. Hrát se bude v sobotu Juniorská boxlakrosová liga v kategoriích U8, U10 a U12, v neděli pak starší kluci U14 a U16. V neděli vyvrcholí také Extraliga interkrosu. Finále je na programu od 17 hodin, titul obhajuje tým Tea Party. Ženské reprezentace budou mít o víkendu soustředění před blížícími se turnaji Home Internationals a Easter Tournament.

Text: Pavel Urban

Foto: Kateřina Raková

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 399

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%