Lacrosse > Mužský lakros > Souboj rivalů těsně pro Pardubice

Souboj rivalů těsně pro Pardubice

23.3.2013

Už od začátku bylo jasné, že čtvrteční utkání mezi Slavií a Pardubicemi bude velmi vyrovnanné. Jak se předpokládalo, tak se i stalo.

Během první části skórovaly oba týmy jedinkrát, avšak hned na počátku druhé periody zazářil Slávistický specialista na face-to-face, Michal  Roll a společně s ním sběrači Michal Roubíček a Jakub Mocek, kterým se během dvou faců podařilo proměnit nerozhodný stav na dvoubodový náskok. Slavia ovšem polevila a Pardubicím se během čtyř minut podařilo skóre opět srovnat . Zápas se stejně jako vedení se přeléval ze strany na stranu – a vše naznačovalo dramatický závěr.

Tak se také stalo. Necelé dvě minuty před koncem Slavia prohrávala nejtěsnějším rozdílem. Po faulu na útočné polovině šli Slávisté do oslabení a naděje na vyrovnání téměř vymizela. Paradoxně poměrně brzy vstřelený gól hostí se málem stal osudovou chybou. Po následujícím vhazovaní se sešívaní dostali do útoku a míček za záda golmana dostal výše zmiňovaný střelec, Ondřej Sochna. Zbývala necelá čtvrtina minuty a přišel nejduležitější “ face“ zápasu. V něm opět nezklamal Michal Roll a Slavia si okamžitě vzala oddechový čas. Ze zápasu zbývalo 7 vteřin. Slavia se po rychlé kombinaci sice ještě dostala ke střele, avšak nehlídaný Marek Brada trefil pouze obránce soupeře. Utkání tak skončilo 9:10 pro hostující Pardubice.

LC Slavia v. LC Pardubice 8:9 (1:1, 3:5, 2:2, 2:1)