Lacrosse > Ženský lakros > Smíchov se ve Vídni neztratil

Smíchov se ve Vídni neztratil

3.6.2014

(pch) – Uplynulý víkend se ve Vídni uskutečnil již 10. ročník fieldlakrosového turnaje Austrian Open, jehož kvalita rok od roku stoupá. Ani letos nemohl chybět již tradiční účastník Sokol I. Smíchov, jehož mužský a ženský tým v ženské části turnaje ještě doplnila česká reprezentace do 19 let.

Mezi ženami SIS Flamingo i U19 nenechaly od začátku nikoho na pochybách, kdo si přijel pro trofej. SIS Flamingo ve skupině postupně porazilo Curych 7:1, Vienna Monarchs 9:5 a v zajímavém utkání Lotyšky z LadyLacrosse.lv těsně 4:3, když ještě na začátku druhé půle prohrávalo 0:3. Z prvního místa ve skupině se tak v semifinále Smíchovanky utkaly s rakouskoněmeckými Let’s LAX, které porazily 10:7.

Tým českých nadějí ve druhé skupině měl podobně snadnou práci s Vienna Cherokees (9:0), s Let’s LAX prohrál těsně 7:8 a postup do semifinále z prvního místa si zajistil výhrou nad Nizozemkami Dutch NT DP 8:4 (které dopoledne porazily Let’s LAX 5:3). O finále si pak zahrál s bojovnicemi z Lotyšska LadyLacrosse.lv, které porazil přesvědčivě 7:4.

České finále pak bylo jednoznačnou záležitostí zkušeného Flaminga, které se po vítězství 9:2 mohlo radovat z nepříliš pěkné vítězné trofeje.

Byť jsou muži (jako LC Slavia) také již tradičními účastníky vídeňského turnaje, jejich ambice byly letos nižší, pokud vůbec nějaké, kromě toho si dobře zahrát. Tým vystupující pod názvem SIS Prague byl složen z hráčů SIS Storm, který v srpnu nastoupí nově do NFLL, doplněných třemi hráči z Malešic a jedním z Kroměříže.

Ovšem už první minuty ukázaly, že mužstvo by mohlo mezi 12 účastníky ze 6 zemí dojít daleko. Ve tříčlenné skupině si snadno poradilo s Bundeswehr Lacrosse 10:4 a Vienna Monarchs 6:2. Ve čtvrtfinále pak po pomalejším začátku Pražané nakonec s přehledem udolali švýcarský Toblerone, aby v semifinále narazili na lotyšské chasníky z Druva Dynamite, s nimiž měli otevřený účet z minulého ročníku (prohra 0:12 se nezapomíná). Lotyši již vloni udivovali „totálním“ lakrosem s obrovským nasazením. Letos navíc ubrali na zákeřnosti, přidali v technice hole a hlavně měli skvělého brankaře. Ve velmi pěkném semifinálovém utkání se ovšem odplata SIS nepovedla a po nadějné polovině přestali pražští hráči fyzicky stíhat rozjeté soupeře, aby nakonec odešli s čestnou porážkou 4:9. V závěrečném utkání o 3. a 4. místo se slovenskými Tricksters se Pražanům nepodařilo najít motivaci a ze souboje s ligovým rivalem si odnesli vysokou prohru 5:12.

Další info, výsledky a pořadí naleznete zde

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%