17.5.2010

Slávisté proti Kanaďanům z Kodaně
Cena za druhé místo
Jako poděkování věrným fanynkám vystavěli Slávisté věž ze svých těl

(pch) - Po celonočním lijáku museli organizátoři odvolat všechna nedělní utkání mužského i ženského turnaje kromě obou finále a mužského souboje o 3. a 4. místo. Toto rozhodnutí se naštěstí nedotklo týmů Slavie, které se oba chystaly právě na souboje o nejvyšší příčky na vídeňském field lakrosovém turnaji Austrian Lacrosse Open.

První šly na řadu ženy a ve velmi nepříjemném počasí, kdy neustávající déšť ještě znepříjemňoval vítr téměř o síle vichřice, si zopakovaly proti Hamburku včerejší utkání. Tentokrát ovšem tahaly za kratší konec od samého počátku - opět se projevily stejné nedostatky, a to problém s vyvezením míče z obrany a udržením v útoku. Krásný skleněný pohár za 1. místo si tedy odevzly Němky, na Slavii zůstalo po porážce 8:4 přesto pěkné druhé místo.

Za trvale ohavného počasí po ženách nastoupili červenobílí muži proti rakouské reprezentaci. A to překvapivě s vervou - v páté minutě vedla Slavia už 2:0 a zanedlouho ještě 3:1. Poté se ovšem přestalo Pražanům dařit na face-off a takticky velmi dobře připravený soupeř je v podstatě nepustil do útoku a velmi trpělivou, až zdlouhavou hrou pomalu snižoval jejich náskok a záhy se ujal vedení. Muži jako by se zhlédli v ženské Slavii, když ve druhé půli nedokázali přes účinný celohřišťový pressing v klidu vyvézt míč. Slavia chtěla vyhrát, ale nakonec musela zkousnout prohru 7:4. Rakušané překvapili velmi disciplinovanou a takticky bezvadně zvládnutou hrou, byť osobní technika a odvaha jim stále ještě chybí.