Lacrosse > Mužský lakros > Slavia si veze dva body z pardubické ČEZ arény

Slavia si veze dva body z pardubické ČEZ arény

31.3.2013

Vzhledem k různým okolnostem, v neposlední řadě počasí, se původně plánovaná lokace druhého vzájemného zápasu Pardubic se Slavií přesunula do příjemných prostor ČEZ arény.

Přípravy na utkání však na druhou stranu znepříjemnila absence plexiskel nad čerstvě namontovaným hrazením. Obavy, jak se bude hra bez zábrany ve výši prsou kouskouvat, se však díky svižné práci rozhodčích a značnému počtu míčů ukázaly jako bezpředmětné. Od úvodního hvizdu se totiž běhalo po celém širém hřišti velmi svižně a hra slušnému množství diváků utěšeně odsýpala. První střelu na bránu sice vyslali hosté, ale první trefu zaznamenali domácí. Tím odstartovali svoji šňůru, na kterou sešívaní dlouho marně hledali odpověď.

Zpomaleným hostům k rozkoukání nepomohla ani přestávka, ani energické burcování kouče, ani tříbrankové manko, a tak po změně stran suverénní Pardubice do tří minut zdvojnásobili svůj náskok už na 6:0. Teprve ve čtvrté minutě druhé periody se podařilo prvnímu slávistickému střelci seřídit mířidla a v samostatném úniku po načechrané přihrávce od gólmana Pelikána zlomit kouzlo neprůstřelnosti domácího brankáře. Na gól Mocka ovšem rezolutně odpověděl Skokan, když vrátil domácím jasné šestibrankové vedení. Vše vypadalo, že si v pohodě hrající Pardubice s přehledem dokráčí k vítězství o parník nad bezzubou Slavií. Jenže parník se občas zadře a kráčet v tomhle utkání rozhodně na výhru nestačilo. Pohoda domácích přerostla v apatii, která umožnila slávistickým útočníkům ztenčit náskok na přijatelné tři branky v poločase. Do prostorných kabin se tedy odcházelo za stavu 7:4.

Navíc po druhé změně stran se pokračovalo tam, kde se předchozí vývoj zastavil. Laxně hrající domácí zavřel Pelikán a hosté, hladoví po zisku bodů, se z rychlých protiakcí třikrát prosadili. Z vyrovnávací trefy Schaffnera se ale Slavia radovala pouze dvacet vteřin. To si na výlet se zastávkami snad u všech červenobílých obránců vyrazil Jůza a nakonec přehodil bezmocného Pelikána. Navíc po Mockově trestu za sekání využili modří útočníci přesilovku a znovu odskočili sešívaným na rozdíl dvou bodů.

Další branky přišly až v poslední části hry. Nejprve přesně zamířil Schaffner, aby v desáté minutě na 9:9 srovnal Sochna. Přes sílící snahu obou mužstev rozhodnout už míč do konce čtvrté části hry nikdo za brankovou čáru nedotlačil a mnozí hráči tak poprvé okusili chuť prodloužení.

Do něj vstoupili o poznání více nažhavení slávisté a povzbuzeni předchozím vývojem pak nastavení ukončili rukou Kadeřábka. Ten si gólovou oslavu užil s úsměvem na rtech pod chumlem slavících hráčů v červenobílém za skandování několika slávistických fanynek.

Zajímavé statistiky ze zápisu:
Slavii trvalo 18 minut 41 sekund vstřelit první gól
Mezi svou 7. a 8. brankou hosté neúspěšně ostřelovali pardubickou branku 15 minut 54 sekund
První pardubický bodový půst – mezi 7. a 8. brankou – trval 10 minut 43 sekund
Druhý pardubický bodový půst – od 9. gólu do závěrečného hvizdu – trval dlouhých 27 minut a
6 sekund
Počet přesilovek 6-3 pro domácí, počet využití 3-1
V první periodě, kterou sešívaní prohráli 0:3, přestříleli soupeře 12:11 na bránu a 15:14 mimo
Ve třetí periodě, kterou pardubičtí prohráli 2:3, přestříleli soupeře 11:10 na bránu a 13:9 mimo

LC Pardubice v. LC Slavia : 9:10 p. (3:0, 4:4, 2:3, 0:2)