Lacrosse > Slavia bude ve Vídni v obou kategoriích bojovat ve finále

Slavia bude ve Vídni v obou kategoriích bojovat ve finále

15.5.2010

(pch) - Slavia Praha se na field lakrosovém turnaji Austrian Lacrosse Open ve Vídni probojovala do finále - a to jak muži, tak i ženy. Oba celky čeká zítra odpoledne souboje o nejvyšší příčky - muži se utkají s národním mužstvem Rakouska a ženy s Hamburkem.

Muži se do finále probojovali ze druhého místa ve skupině, když v úvodním utkání zdolali Kostnici 6:2, ale následně podlehli dánskému výběru KFB Raiders Kodaň vysoko 4:11. Ve čtvrtfinále ovšem Slávisté zlepšenou hrou dokázali s přehledem zvítězit nad Wildcats Reading v poměru 6:4 a v semifinále si už nenechali ujít šanci bojovat o pohár a porazili tým Bundeswehr 7:4. Mužské části turnaje se účastní 16 týmů z Německa, Švýcarska, Rakouska, Slovinska, Bulharska a České republiky.

Ženský tým Slavie ukazoval svým mužským kolegům cestu, když v šestičlenné skupině (všchni účastníci turnaje) prohrál po pěti vítězstvích a skvělých výkonech až v posledním utkání s Hamburkem 6:8. Slávistky o vítězstí přišly až ve střední části druhé poloviny, kdy si nedokázaly pohlídat míč a v klidu rozehrávat. V tomto utkání šlo v podstatě jen o získání sebevědomí do zítřejšího finále, kde se oba soupěři, kteří tak skončili v konečné tabulce na 1. respektive 2. místě, utkají znovu.

Petr Chmelař 

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 400

  • 1 19% 19%
  • 2 22% 22%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%