Lacrosse > Mužský lakros > Skončila základní část NBLL 2009/10

Skončila základní část NBLL 2009/10

2.12.2009

(jb) - Posledním zápasem skupiny B mezi Old Dogs Plzeň a LC Custodes skončila základní část NBLL 2009/2010, ve které 11 týmů rozdělených do dvou skupin usilovalo o postup do vyšších pater jarní nadstavby.

Ve skupině A si tři postupová místa s přehledem zajistily týmy TJ Malešice, Falcon Millionaires a LC Pardubice. Naopak LC Slavia a Bats Bratislava budou na jaře hrát o poslední místa zajišťující postup do vyřazovací části NBLL.

Skupina B byla rozhodně zajímavější a o postup kromě suverénních Custodes se ucházely další tři celky – SK Lacrosse Jižní Město, ForFun a Old Dogs Plzeň. Rozhodlo nakonec až poslední utkání mezi Old Dogs a Custodes. „Staří psi“ potřebovali z tohoto utkání k postupu alespoň bod, ale Custodi vyvrátili všechny spekulace o možném vypuštění tohoto zápasu a s přehledem zvítězili 25:8, čímž v podstatě zajistili postup svému rivalovi z Jižního Města. Třetím postupujícím ze skupiny B je mladý radotínský tým ForFun. Na čtvrtém až šestém místě se umístily celky Old Dogs, LC Highlanders respektive LK Kroměříž.

Jarní část NBLL začíná v březnu a ve dvou výkonnostních skupinách se týmy utkají dvakrát ve vzájemných duelech, přičemž se započítávají odehrané zápasy ze základní části.

Týmy ve zlaté skupině budou bojovat o pořadí pro play-off, týmy ve stříbrné skupině se utkají o poslední dvě vstupenky do závěrečné části NBLL.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 199