Lacrosse > Interkros > Skončila základní část interkrosové extraligy

Skončila základní část interkrosové extraligy

19.2.2017

Dnes, v neděli 19.2. se určilo konečné pořadí základní části letošního ročníku interkrosové extraligy. Původně nejočekávanější utkání dne se nakonec ukázalo jako méně významné. Tím nejvýznamnějším se stal poslední zápas dne, k tomu se dostaneme později.

Utkání mezi neporaženými Bandits a druhými Tea Party, které odstartovalo dnešní zápasové klání, se zdálo vyrovnané pouze v samotném začátku, kdy se Tea Party dostali do lehkého vedení 4:2. V tom okamžiku však začal stroj zvaný PS Bandits pracovat naplno a po srovnání si začali Bandité budovat postupně náskok. Po první části to bylo 13:5. Ve druhé části Tea Party také přidalo a brankově se lépe dokázalo se svým soupeřem držet, ale i tak druhá perioda skončila ve prospěch Banditů 12:9. Nejvyrovnanější část byla ta poslední, kdy stav 9:8 už nemohl s celkovým výsledkem nic udělat. Bandité tak potvrdili svoji letošní roli favorita a jako neporažení jdou do playoff z první příčky. Ze druhé příčky jdou druzí zmiňovaní Tea Party se ztrátou 6ti bodů po třech prohraných utkáních. Třetí příčku si udrželo Ontario, které díky porážce Zlatíček 20:7, ve druhém utkání dne, získalo dostatek bodů, aby je nemohl již nikdo z třetí příčky sesadit. Třetí zápas dne byl začátek největšího překvapení. Vopice se střetly s Warriors a díky lehkému oslabení z nepřítomnosti jedné z hlavních postav, Vojty Heidlera, se bojovníkům podařilo s přehledem vyhrát. Po první třetině sice ještě rozhodnuto nebylo, stav 9:7 svědčil o vyrovnané hře. Warriors celou sezonu sází na svého hlavního střelce Lukáše Wasika, který vede tabulku střelců s náskokem 42 branek na druhého Kubu Drozda z Tea Party. I v tomto zápase dal přes polovinu týmových branek. Největší rozdíl byl asi ve druhé třetině, kterou Warriors zvítězili 8:1. Ve třetí již jen korigovali na celkových 27:16. Pro Vopice tak začala spekulace, zda se jim podaří udržet na čtvrtém místě a zajistí si postup do playoff. Zápas Tea Party a Zlatíčka byl jen taková vsuvka, která nemohla nic změnit v pořadí. Zlatíčka by ani při ne příliš reálné šanci vyhrát, něměly šanci na postup. Tea Party již šetřili síly a nikam se nehnali a hráli spíš na krásu než na efekt. I tak zápas vyhráli 26:9. Předposlední zápas byl důležitý pro Vopice. Kdyby se jim podařilo porazit Bandity, zajistily by si ono poslední místo pro playoff. Bohužel Banditi se porazit nenechali a po periodách 11:2, 9:4 a 7:6 si došli pro další snadné vítězství a jen potvrzení role favorita. V posledním utkání dne se střetlo Ontario s Warriors. Ontario vyhrálo dvě ze tří period, ale vždy jen o jedinou branku. Bohužel jediná prohraná perioda, ta druhá, rozhodla, kdo si v tomto vyrovnaném a napínavém zápase, za podpory nevídaného počtu diváků(99% fandilo Warriors), odnesl vítězství. Od této druhé periody Ontario bylo vždy o krok pozadu a muselo dotahovat, ale nepodařilo se jim to. I přes tuto porážku si Ontario udrželo třetí pozici pro playoff a utkají se v semifinále s Tea Party, ale díky výhře se na postupovou příčku do playoff na úkor týmu Vopice, posunuli Warriors, kteří se tak utkají s PS Bandits ve druhém semifinále. 

Celé playoff se odehraje v jediný den a to v neděli 26.3. v hale na Zeleném Pruhu. První zápas začíná jako vždy v poledne a nastoupí proti sobě Tea Party a Ontario. Následovat bude druhé semifinále mezi PS Bandits a Warriors. Pak se již bude hrát o celkové umístění. Nejprve zápas o páté odehrají Vopice proti Zlatíčkům. Dále o třetí příčku dva týmy, které prohrají předchozí semifinále, a nakonec celá extraliga vyvrcholí svým finále mezi vítězi prvního a druhého semifinále. Po finále bude ukončení extraligy s předáním poháru pro vítěze a vyhlášením personálních cen za střelce a pro brankáře. 

Loading...

Interkros

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 200