Lacrosse > Mužský lakros > Skončila juniorská boxlakrosová liga 2019/2020

Skončila juniorská boxlakrosová liga 2019/2020

10.6.2020

V neděli 7. 6. 2020 pokračovala posledním, 9. kolem letošní juniorská boxlakrosová liga (JBLL), a to turnajem v Radotíně na hřišti domácího LCC. Na programu byly zápasy U13 a U15.

V kategorii hráčů mladších 15 let stačilo LCC Foxes získat ze dvou zápasů pouhý 1 bod z 12 možných, aby se stali vítězi ligy. Takže jen zázrak nebo naprosto fatální selhání by je mohly o titul připravit. Nejprve se ale proti sobě postavily týmy Zbraslavi a spojených sil Jižního Města a Plzně a hrstka diváků mohla sledovat od začátku překvapivě vyrovnaný zápas, určitě nejvyrovnanější v celé sezóně, co se těchto dvou soupeřů týče. Zbraslav nakonec po remíze v první periodě potvrdila roli favorita a zvítězila poměrem 7:5, když se třemi góly blýskli zbraslavký Kryštof Adamiec a jihoměstskoplzeňský Josef Hás.
Ve druhém zápase se střetli LCC Foxes s Jižní Město-Plzeň united a domácí nepřipustili žádné překvapení. Vyhráli všechny periody a po vítězství 12:3 si zajistili 1. místo. Střelecky excelovali Lukáš Kučera s 5 góly a Jakub Linhart se 4. A to měl navíc Ondra Dřízhal v brance „United“ 20 úspěšných zákroků!
V posledním zápase U15 porazila entuziasticky hrající Zbraslav poněkud demotivované Foxes 6:3. Rozhodla hlavně druhá perioda, která vyzněla jasně 5:2 pro hosty. Třemi góly se zaskvěl zbraslavský Lukáš Cikhart.

Mistrem republiky U15 jsou tedy LCC Foxes (70 b.), s odstupem 9,5 bodu skončil druhý klub Lakros Zbraslav a na třetím místě je spojený tým SK Lacrosse Jižní Město a Old Dogs Plzeň se ziskem 13,5 bodu. Nejlepším brankářem se stal Jamie Vlček (Foxes), nejlepším gólovým asistentem (24 b.) Lukáš Kučera (Foxes) a nejvíc kanadský bodů (44+22) získal Kryštof Adamiec (Zbraslav).
Všechny výsledky a statistiky najdete zde.

Kategorie hráčů mladších 13 let slibovala větší drama, což dokládala i přítomnost většího počtu fanoušků v hledišti. Domácí Surikaty a Jižní Město-Plzeň united měli po 8. kole shodný počet bodů. A protože Zbraslav ani LCC Blue už v tomto kole nemohli zasáhnout do boje o titul, a dokonce ani o 2. místo, i kdyby získali všech potenciálních 12 bodů, bylo předem dohodnuto, že dojte na vložené finále, v němž se rozhodne.
Nejprve se ale oba finalisté postupně střetli se Zbraslaví. Jako první domácí Meerkats, nažhavení, že konečně dosáhnou na vysněný pohár, předvedli pravděpodobně nejlepší výkon v sezóně a vítězstvím 11:3 hodili rukavici svému finálovému rivalovi. Střelecky zářil Filip Rohlík (4 góly) a nečekaně Matěj Soukup (3 zásahy). Jižní Město-Plzeň united ovšem přijalo výzvu a ve svém zápase deklasovalo Zbraslavské už v první periodě 9:0, celkově 13:2. Střelecky exceloval Ondra Mikulka se šesti góly.
Finále slibovalo vyrovnanou bitvu, ale ta trvala jen dvě periody. Meerkats vedli 2:1 a zdálo se, že sny o titulu by se mohly vyplnit. Na konci 2. periody ještě vyrovnal kapitán Tobík Formánek na 3:3 (zaslouží obdiv, protože hrál s bolestivým zraněním z prvního zápasu), ale ještě ve 20. minutě United přidali čtvrtý zásah a do poslední periody šli s jednogólovým náskokem. Na začátku třetí třetiny přišel pro domácí šok. V rozmezí minuty a šesti vteřin se strefili Čížek a Matěj Dřízhal a Surikaty šly psychicky dolů. Navíc jejich snahu zastavoval úspěšně Ondra Dřízhal v brance. Do konce inkasovali domácí ještě dvakrát a United brali zasloužené vítězství 8:3.
Mistrem republiky U13 se tak stal spojený tým SK Lacrosse Jižní Město a Old Dogs Plzeň. Na druhém místě jsou radotínští LCC Meerkats, třetí skončil tým Lakrosu Zbraslav a čtvrtí jsou LCC Blue. Nejlepší brankářskou statistiku (úspěšnost 71 %) měl Ondřej Dřízhal z United, protože hrál ale na výjimku v nižší kategorii, než kam věkem patří, byl nejlepším brankářem vyhlášen Daniel Haylett z Meerkats (66 %). Nejlepším asistentem s 20 nahrávkami byl Ondřej Mikulka z United a nejvíc kanadských bodů (45+15) pobral Filip Rohlík z Meerkats.
Všechny výsledky a statistiky najdete zde.

Chci na závěr poděkovat všem rozhodčím, Vojtovi Schaffnerovi, Radkovi Košťálovi, Tomáši Rodovi a Matoušovi Tilšerovi. Svoji úlohu zvládli velmi dobře. A protože pořádající klub LCC Radotín zajistil živé vysílání všech zápasů (děkuju taky Michalovi Svobodovi, který stál za kamerou), můžete si jejich záznamy pustit zde.
Spoustu fotek najdete zde.

Antonín Gottwald
foto Karel Mokrý, Štefan Capko

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa