Lacrosse > Mužský lakros > SK Lacrosse JM B – LC Slavia Praha 7:11 (3:2, 3:2, 0:4, 1:3)

SK Lacrosse JM B – LC Slavia Praha 7:11 (3:2, 3:2, 0:4, 1:3)

31.10.2012

Foto Lenka HornieckáFoto Lenka Horniecká
Foto Lenka Horniecká

(mz) – Před utkáním nového týmu NBLL, kterým je LCJM B, nemohl nikdo odhadovat, jak bude jeho hra vypadat. Na soupisce najdete juniory a nové hráče, ale také matadory s hromadou zkušeností. Z toho je jasné, že tým se bude opírat především o hru Lojzy Mikulky a mladého Marka Kytky v útoku, Lukáše  Kadlece v obraně, ale především o dvojici brankařů Tomáše Čekala (sbíral už zkušenosti na letošním MAH v dresu Bats) a Jirky Maliny.

Nepřehlédnutelným hráčem týmu je i lakrosový nestor Martin Nešpor, který se do boxlakrosu vrátil po čtyřech letech. Rozhovor o tom, proč se vrátil na hřiště a jak se mu hrálo, si můžete přečíst na stránkách týmu, www.lcjm.cz.

Los hráčům „Béčka“ LCJM do začátku přihrál přijatelného soupeře, LC Slavii Praha. Hostům se již uzdravil Ondřej Sochna, který také o sobě dával celý zápas hodně vědět.

Všechny proto překvapilo, že ve druhé minutě vedlo Jižní Město 2:0 (Kytka, Mikulka) a v desáté 3:1 (výborně hrající nováček Dan Maršálek). Za Slavii korigoval Ondřej Sochna.

První perioda skončila 3:2, ale i tak bylo vidět, že Slavia takový nástup nečekala. Po půlce byl stav 6:4 pro domácí „B“ tým.

Slavia zahájila obrat po 5 minutách třetí třetiny a srovnat skóre se jí podařilo v osmé minutě (6:6, Jakub Mocek). Po další minutě a půl přidal vedoucí branku Roubíček a Slavia vedení až do konce utkání nepustila.

Přesto B tým LCJM předvedl sympatický výkon, kterému přes hodně chyb nechyběla bojovnost a nasazení. Velmi dobře zachytal brankař Tomáš Čekal a své první ligové branky si hned v prvním zápase připsali Dan Maršálek, Filip Kreuz a Vojta Chmelař.

V dalším utkání čeká LCJM B tým LCC Radotín (sobota 3. 11. od 19.00 hod. v Radotíně). Radotínské Custodes potom v neděli od 20h ve své hale přivítá i A tým Jižního Města.