Lacrosse > Mužský lakros > SK Lacrosse Jižní Město si po víkendu připisuje dvě výhry

SK Lacrosse Jižní Město si po víkendu připisuje dvě výhry

8.11.2021

O víkendu se v Radotíně odehrál dvojzápas mezi Bats Bratislava a SK Lacrosse Jižní Město. Oba zápasy byly velice vyrovnané, sobotní zápas byl rozhodnut až v prodloužení. Nakonec z obou zápasů vychází vítězně pražský tým.

Za chladného sobotního večera byla rozehrána bitva o udržení šancí na to se probojovat do Final 4. První čtvrtina přinesla pouze dvě branky, každý tým se dokázal prosadit jednou. Druhou a třetí čtvrtinu ovládli hráči z Bratislavy, obě vyhráli 5:3 a tak se do poslední čtvrtiny nastupovalo za stavu 11:7 pro Bats. V poslední části utkání se dařilo jihoměstským v čele s kapitánem Pavlem Došlým, který vstřelil tři branky ze šesti. Za stavu 13:13 se šlo do prodloužení, které rozhodl Garrett Goshorn po samostatném nájezdu.

Pavel Došlý zaznamenal 8 bodů (4+4) do kanadského bodování a z Bats byl nejproduktivnější Denis Engliš, který získal 5 bodů (3+2).

V neděli byla na programu odveta, která opět přinesla vyrovnanou podívanou. Bats zaspali začátek a po první čtvrtině prohrávali 5:0. Michal Bambušek dal tři góly a dodal Jižnímu Městu klid. Ve druhé čtvrtině JM navázalo na tu předchozí a přidalo další dva góly. Potom ale Bats začali proměňovat své šance a do konce čtvrtiny dokázali stáhnout výsledek na 6:7. Domácí JM byli jistější v koncovce a nakonec dotáhli zápas k vítěznému konci. Skóre se zastavilo na stavu 15:13. Z Bats předvedl skvělý výkon Denis Engliš, který sám vstřelil devět branek a stanovil tak maximum vstřelených gólů v jednom utkání pro tuto sezonu. Z Jižního Města se dokázal prosadit Michal Bambušek se čtyřmi góly a Pavel Došlý ze sedmi kanadskými body (2+5).