Lacrosse > Ženský lakros > Kapitánky sixes týmů neskrývají před víkendem ambice

Kapitánky sixes týmů neskrývají před víkendem ambice

10.5.2024

V neděli odpoledne na Mrázovce se odehraje poslední kolo základní části letošní Czech Sixes League. Čtyři ženské týmy bojují o co nejlepší pozice pro červnové play-off v Brně. O prvenství v tabulce se porvou celky Dolphins a Scarlets. Všechny kapitánky poodkryly karty a cíle.

Kateřina Nájemníková, Dolphins
Sice mi nyní v týmu chybí dvě hráčky, které se mnou byly všechny tři předešlé hrací dny, ale s týmem pro nedělní kolo a vlastně i pro Final Four v Brně jsem spokojená. Naším cílem v neděli bude se sehrát na červen a udržet si přední příčku v tabulce.

Markéta Malinovská, Scarlets
Momentálně jsme na druhém místě v průběžném pořadí. Cílem je nejít na Dolphins v semifinále v červnu, což už máme bodově jisté. Zkusíme se porvat o první místo na nasazení do Final Four. Tým nemáme vůbec špatný, takže se těším.

Kateřina Raková, Small Fish
Hlavními tahouny v týmu budou v neděli zkušené hráčky Ellen Pantazopoulou, která vede bodování a je i nejlepší střelkyní soutěže. Dále Lucka Chottousová, Julie Hrazánková, Verča Drbohlavová a Eliška Hanzlová, které si zkusily zápasy sixes za reprezentaci. Zároveň máme v týmu mladé holky, které se s touto hrou teprve seznamují a sbírají první zkušenosti. Síly jsou v týmu rozloženy rovnoměrně, v bráně se objeví mladá Vali Olejářová a naše ambice jsou jasně vítězné.

Jolana Krmenčíková, Yin & Yang
Ač to podle výsledků nevypadá, já jsem vždy se svým týmem spokojená, přeci jen je to můj výběr. I když doposud nemáme vyhraný ani jeden zápas a naší největší radost byla remíza, nezoufám! Zkusila jsem v posledním draftu jinou taktiku a věřím, že to bude to pravé ořechové, jak se říká. 

A jak se kapitánky těší na Final Four, které se odehraje 15. června v Brně v rámci akce Tewaaraton? „Do Brna se těším, bude to změna, nové prostředí a možnost ukázat sixes i mimopražským fanouškům. Já sama jsem z Moravy a těším se, že má rodina se konečně podívá na hru, které já sama věnuju velkou část svého života,“ líčí Raková. Malinovská má pro Final Four ještě jeden trumf: „Náš tým přijedou posilnit holky, které momentálně hrají na školách v Americe, takže se na ně po dlouhé době těšíme a věřím, že našemu týmu pomohou k vítězství." V co nejlepší umístění věří i Nájemníková a Krmenčíková doufá, že se můžou v červnu karty zamíchat. „Mohli jsme to vidět v loňském Final Four,“ doufá kapitánka Yin & Yang.

Všechny výsledky a statistiky z Czech Sixes League, jejíž závěrečné kolo základní části startuje v neděli ve 13 hodin, můžete sledovat zde: https://www.pointbench.com. Případně se můžete přijít na Mrázovku podívat osobně.

Text: Pavel Urban

Foto: Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93