Lacrosse > Mužský lakros > SIS Storm v Budapešti na pohár nedosáhl

SIS Storm v Budapešti na pohár nedosáhl

11.1.2016

Adam Podroužek v akciAdam Podroužek v akci
Adam Podroužek v akci

(pch) - V Budapešti se konal 7. novoroční pohár ve fieldlakrosu. V konkurenci devíti týmů z celé střední Evropy se neztratili zástupci českého lakrosu Sokol I. Smíchov Storm.

Po noční cestě je v přetlakové hale stadionu budapešťského klubu Vasas SC čekal v základní skupině hned nejtěžší soupeř - slovenské „Halušky“. Po pomalém začátku, kdy si soupeř vybudoval náskok 4:1, se smíchovanům podařilo zvýšeným nasazením v závěru utkání zremizovat.

Před dalším utkáním ve tříčlenné skupině proti Graz Gladiators byl cíl jasný - vstřelit co nejvíce branek. Skóre se nakonec zastavilo na nadějných 11:0, ovšem později se ukázalo, že i to bylo málo. Slovenský tým porazil stejného soupeře 16:2 a do dalších bojů šel z prvního místa.

Ve druhém kole se družstva rozdělila do skupin podle umístění v kole prvním. Storm se tak dostal do skupiny druhých, spolu s lotyšskou Mitavou a Švýcary Olten Saints. S Olten Saints ještě v pátek remizoval 5:5, opět díky zlepšenému závěru, a Mitavu v jediném svém sobotním utkání porazil 6:4. Jelikož Mitava s Olten Saints remizovala, Smíchov svou skupinu vyhrál a zajistil si tak přímý postup do semifinále.

V něm si poradil s Toblerone (Švýcarsko) 7:2 a po pěkném výkonu si jistě došel pro účast ve finále. „Tatranské halušky“ ve svém semifinále přehráli německý Cebulax těsně 5:4.

Finále bylo velmi vyrovnané a na obou týmech byla znát únava z turnaje. Pět minut před koncem byl stav stále nerozhodný 2:2, ovšem Slovákům se podařilo vstřelit důležitou branku a později přidat pojistku, když Storm vrhli všechny síly do snahy přinutit soupeře, který byl téměř 100% na face-off, ke ztrátě míče.

V utkání o 3. místo Cebulax snadno udolal Toblerone 7:1.

Určitou náplastí pro zklamané Smíchovany mohlo alespoň být ocenění jejich brankaře Františka Marhoula jako nejužitečnějšího hráče turnaje.

Turnaj opět ukázal, jak doslova raketově roste kvalita týmů a hráčů ze zemí, které ještě před pár lety slovo lakros ani neznaly. Po smutném finále následovalo ještě nešťastnější losování základních skupin ME (viz jiný článek) - právě červencové mistrovstí Evropy s rekordním počtem 24 účastníků ukáže, jestli dokážeme do ujíždějícího vlaku ještě nějak naskočit, anebo nám už nadlouho ujel...

Petr Chmelař
Foto Oskar Polak (další zde)

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%