Lacrosse > Mužský lakros > SIS Storm v Budapešti na pohár nedosáhl

SIS Storm v Budapešti na pohár nedosáhl

11.1.2016

Adam Podroužek v akciAdam Podroužek v akci
Adam Podroužek v akci

(pch) - V Budapešti se konal 7. novoroční pohár ve fieldlakrosu. V konkurenci devíti týmů z celé střední Evropy se neztratili zástupci českého lakrosu Sokol I. Smíchov Storm.

Po noční cestě je v přetlakové hale stadionu budapešťského klubu Vasas SC čekal v základní skupině hned nejtěžší soupeř - slovenské „Halušky“. Po pomalém začátku, kdy si soupeř vybudoval náskok 4:1, se smíchovanům podařilo zvýšeným nasazením v závěru utkání zremizovat.

Před dalším utkáním ve tříčlenné skupině proti Graz Gladiators byl cíl jasný - vstřelit co nejvíce branek. Skóre se nakonec zastavilo na nadějných 11:0, ovšem později se ukázalo, že i to bylo málo. Slovenský tým porazil stejného soupeře 16:2 a do dalších bojů šel z prvního místa.

Ve druhém kole se družstva rozdělila do skupin podle umístění v kole prvním. Storm se tak dostal do skupiny druhých, spolu s lotyšskou Mitavou a Švýcary Olten Saints. S Olten Saints ještě v pátek remizoval 5:5, opět díky zlepšenému závěru, a Mitavu v jediném svém sobotním utkání porazil 6:4. Jelikož Mitava s Olten Saints remizovala, Smíchov svou skupinu vyhrál a zajistil si tak přímý postup do semifinále.

V něm si poradil s Toblerone (Švýcarsko) 7:2 a po pěkném výkonu si jistě došel pro účast ve finále. „Tatranské halušky“ ve svém semifinále přehráli německý Cebulax těsně 5:4.

Finále bylo velmi vyrovnané a na obou týmech byla znát únava z turnaje. Pět minut před koncem byl stav stále nerozhodný 2:2, ovšem Slovákům se podařilo vstřelit důležitou branku a později přidat pojistku, když Storm vrhli všechny síly do snahy přinutit soupeře, který byl téměř 100% na face-off, ke ztrátě míče.

V utkání o 3. místo Cebulax snadno udolal Toblerone 7:1.

Určitou náplastí pro zklamané Smíchovany mohlo alespoň být ocenění jejich brankaře Františka Marhoula jako nejužitečnějšího hráče turnaje.

Turnaj opět ukázal, jak doslova raketově roste kvalita týmů a hráčů ze zemí, které ještě před pár lety slovo lakros ani neznaly. Po smutném finále následovalo ještě nešťastnější losování základních skupin ME (viz jiný článek) - právě červencové mistrovstí Evropy s rekordním počtem 24 účastníků ukáže, jestli dokážeme do ujíždějícího vlaku ještě nějak naskočit, anebo nám už nadlouho ujel...

Petr Chmelař
Foto Oskar Polak (další zde)

Právě se hraje

 

Anketa

Časový limit
Celkem hlasů 136
Byli byste pro zavedení útočného času v NFLL?