Lacrosse > Ženský lakros > Šéf lakrosu Roman Pokorný: Prvním krokem k řešení krize Sazky by měl být prodej haly - kopie

Šéf lakrosu Roman Pokorný: Prvním krokem k řešení krize Sazky by měl být prodej haly - kopie

12.1.2011

Současná alarmující situace kolem loterijní společnosti Sazka, z jejíhož výnosu je z velké části financován český sport, hýbe velkými i malými sportovními svazy. Názor na vyhrocené klima sdělil v úterý agentuře Mediafax Roman Pokorný, prezident České lakrosové unie.

Atmosféra kolem předlužené společnosti Sazka ještě více zhoustla v úterý, kdy ministr školství, mládeže a tělovýchovy Josef Dobeš na mimořádné tiskové konferenci ostře kritizoval vedení Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV), který vlastní zhruba 68 procent akcií, za pasivitu a nezpůsobilost situaci řešit.

„Lakros je posledním sportem, který vstoupil do ČSTV asi před pěti lety a byl většinou odkázán sám na sebe. Členská základna si prakticky platila všechno sama. Z ČSTV jsme dostávali ročně částku asi 700 000 korun, což je kapka do rybníka. Letos však budeme mít starosti hodně velké. Vloni jsme nedostali ze Sazky nic, letos se zastavilo financování i od státu a v květnu pořádáme mistrovství světa. Nejsou vypsaná ani partnerství, dokonce ani na úrovni Prahy. Nechci se zapojovat do diskusí mezi ministrem školství a vedením ČSTV. My potřebujeme jen to, aby se financování sportu okamžitě řešilo. Dřív než některé sporty zaniknou,“ řekl Roman Pokorný v úterý Mediafaxu.

Na středeční zasedání výkonného výboru ČSTV za přítomnosti šéfů svazů Roman Pokorný zatím pozván nebyl. „Třeba zvou jen zástupce velkých svazů, nevím. Nabídky na řešení krize neznám. Ale situaci Sazky je třeba řešit velmi akutně a asi prvním krokem by měl být prodej O2 Areny, která táhne financování sportu v Čechách ke dnu. Po této hale byla velká společenská poptávka, aréna patří podle mého názoru k nevytíženějším v Evropě, přesto je pro Sazku zátěží, kterou neutáhne,“ soudí prezident České lakrosové unie.

Lakros je nejstarší týmovou míčovou hrou na světě a přežije zřejmě všechny krize, ale mistrovství světa v Praze potřebuje podporu přinejmenším ze zdrojů, které jsou k tomu určeny. „To je největší starost. Pokoušíme se jednat se sponzory, hledáme zdroje. Vždy přežijeme. Jsme skromní, nemáme zaměstnance, nikdo nehraje za peníze, veškerá činnost je dobrovolná, ale máme výsledky. Utratíme ročně jen pár korun za rozhodčí. Mistrovství světa po výpadku financování však bez pomoci zvládneme těžko,“ dodal Roman Pokorný.

Pavel Skramlík

 

 

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%