Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Pešek má přes sto bodů a ztráta Girls

SOUHRN A POZVÁNKA: Pešek má přes sto bodů a ztráta Girls

27.5.2024

LCC Wolves vyhráli v Národní boxlakrosové lize (NBLL) další tři zápasy a mají jisté Final Four už nyní. V nejvyšší ženské soutěži odvrátily LCC Girls porážku proti Harpyjím až v samotném závěru. Tento týden skončí základní část právě Národní ligy ženského lakrosu, ale také juniorské soutěže chlapců v boxlakrosu a dívek ve fieldu.

Jedenáct zápasů za šest dní se odehrálo v rámci NBLL v minulém týdnu. A všechny se konaly v Radotíně. Hned ten první byl ostře sledovaný, když hráli první LCC Wolves proti druhému Jižnímu Městu. Radotínský celek se dostal ve druhém čtvrtině až do vedení 12:2, a i když hosté pak v lijáku mohutně dotahovali, nakonec Vlci zvítězili 12:9. „Měli jsme fantastický start. Byli jsme překvapení, že nám vycházelo prakticky všechno. Od půlky se ale už dostavila únava, navíc jsme měli nahráno, takže psychika trochu polevila a bylo těžké se do toho zpět nakopnout,“ řekl po zápase kanonýr Wolves Dominik Pešek, který v zápase nasbíral šest kanadských bodů.

O víkendu si pak Vlci zastříleli. Nejdříve porazili Viennu Monarchs 24:5 a pak Bratislavu Bats 21:5. Pešek posbíral dalších dvacet bodů a celkově jich má po čtrnácti zápasech 104! To je průměr téměř sedm a půl bodu na zápas. Wolves už sehrají v základní části jen dva duely, ale Final Four už jim neunikne. Jde jen o to, z jakého místa do něj půjdou.

Jižní Město si o víkendu spravilo chuť. Především parádní obrat proti Custodes, se kterými prohrávali už 4:9, jim přines důležité body v bitvě o Final Four. Jižňák nakonec zvítězil těsně 15:14 a v neděli pak připsal další body za výhru 17:4 nad Monarchs. O postup do elitní čtyřky srdnatě bojují Panthers Wroclaw, kteří porazili jak Berlin Bears 14:10, tak Malešice 16:9. Jen o skóre, ale s jedním zápasem navíc, je za Pantery Zbraslav. I ona porazila stejné soupeře jako polský celek. Medvědi brali body aspoň za výhru z vyrovnaného duelu proti Bats (14:11). Custodes si na závěr programu poradili s Malešicemi 20:7 a jsou třetí. Pak už všichni mohli sledovat triumf českých hokejistů na domácím mistrovství světa.

Tento týden pokračuje soutěž osmi zápasy. Ve středu se v Bratislavě odehraje souboj sousedů mezi Vienna Monarchs a Bratislava Bats, o den později se ve stejný čas představí na Jižním Městě domácí proti Zbraslavi a Panthers Wroclaw přivítají v Pardubicích LC Custodes. Jižní Město se za dalších 24 hodin střetne s Berlin Bears. Polský tým se přesune na domácí půdu do Wroclawi, kde v sobotu přivítá Malešice. V Radotíně se ve stejný den odpoledne představí oba domácí celky. Vlci přivítají Netopýry z Bratislavy a Custodes budou chtít Medvědům vrátit nedávnou porážku ze Selbu. Menu skončí v neděli soubojem zahraničních celku Bats a Bears.

Národní liga ženského lakrosu se posunula minulý týden o další dílek. V radotínském derby se střetly celky LCC Girls a Harpyjí. Před zápasem se na obloze objevila dvojitá duha a předznamenala tak opravdu zajímavé utkání. Harpyje prakticky po celý zápas vedly, ovšem obhájkyně trofeje nakonec dokázaly v závěru srovnat na 10:10 a odvrátit nečekanou porážku.

Harpyje tuto středu zakončí základní část soutěže duelem proti Jižnímu Městu, ale už teď jsou jasné dvojice pro Final Four, které se odehraje 8. a 9. června. Girls vyzve Jižní Město a Smíchov se utká s Harpyjemi. Právě hráčky Sokola I. Smíchov, které už mají základní část NLŽL dohranou, byly o víkendu v Berlíně, kde si zpestřily přípravu na Final Four čtyřmi zápasy.

V Juniorské boxlakrosový lize (JBLL) se v týdnu dohrával zápas v kategorii U18. Radotínský tým LCC Foxes potřeboval v závěrečném měření sil porazit spojený celek Jižního Města a Libuše a to se mu povedlo poměrem 12:9. Foxes tak mohli slavit při rovnosti bodů prvenství díky lepšímu skóre. Nejlepším střelcem i vítězem v tabulce produktivity se stal radotínský Tobiáš Formánek, který nasbíral 18 kanadských bodů (12+6).

V sobotu v Malešicích vyvrcholí soutěže v kategoriích U8, U10 a U12. Starší hráči si pak v neděli v Radotíně zkusí sixes. V sobotu na Mrázovce se dohrají také juniorské soutěže dívek, a to v kategoriích U9, U11, U13 a U15.

Vše můžete tradičně sledovat na adrese: https://www.pointbench.com.

Text: Pavel Urban

Foto: ČLU, NBLL, Karel Mokrý

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 264