Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Medvědi deklasovali obhájce, v čele jsou Vlci

SOUHRN A POZVÁNKA: Medvědi deklasovali obhájce, v čele jsou Vlci

20.5.2024

V Národní boxlakrosové lize (NBLL) se změnil tým na prvním místě. Po hráčské výměně v rámci radotínských celků Custodes a Wolves jsou aktuálně ve vedení druzí jmenovaní. Ženská liga se pohnula o další duel, který po obratu vyhrály Harpyje na půdě Smíchova. Obě soutěže tento týden pokračují. Juniorská boxlakrosová liga vyvrcholila v kategoriích U14 a U16.

Čtyři zápasy v devíti dnech sehráli v rámci NBLL borci z LCC Wolves a všechny pro ně byly vítězné. Minulý týden ve středu Vlci přehráli Zbraslav 13:10 a další těsný úspěch si připsali včera v Selbu proti Berlin Bears (17:15). Jak už jsme v letošním ročníku NBLL u Wolves zvyklí, opět v závěru otáčeli duel ve svůj prospěch. V obou duelech táhly tým už tradiční opory Dominik Pešek a Jiří Loskot, včera se přidal ještě s osmi body Tomáš Knotek. Všichni tři vévodí průběžnému pořadí kanadského bodování celé soutěže a pomohli Vlkům na první místo v tabulce.

Ve středu se v Bratislavě dohrával duel domácích Bats s Viennou Monarchs, který zvládli Netopýři poměrem 9:6. O den později uspělo Jižní Město v Pardubicích proti Panthers Wroclaw (14:10) a má už 24 bodů. To stačí Jižňáku aktuálně na druhé místo, v sobotu totiž v Selbu ztratil obhájce titulu. Nekompletní a omlazený výběr LC Custodes inkasovali od Medvědů debakl 22:6. „Neměli jsme spoustu opor, takže jsme se chtěli hrát zodpovědně, neztrácet balony, abychom se zbytečně nenadřeli,“ řekl po utkání k plánům radotínského celku jeden z hráčů Jan Polák a dodal: „Play-off bude úplně jiné, když budeme mít klíčové hráče.“ K situaci nutno dodat, že Custodi mají aktuálně odehráno o zápas méně než Jižní Město a o dva než Wolves.

Tento týden pokračuje NBLL jedenácti zápasy! Všechny se odehrají v Radotíně. Hned ten nejbližší ale bude pikantní. Už zítra se utkají první dva celky tabulky – Wolves a Jižní Město. A jistě si pamatujete, jaké drama se odehrálo v prvním vzájemném utkání na startu soutěže. Ve středu Zbraslav hostí Malešice a v pátek se střetnou Berlin Bears s Panthers Wroclaw. V rámci druhého supervíkendu se pak odehraje dalších osm duelů, které můžou zase zamíchat pořadím. Dojde i na souboj Custodes s Jižním Městem. Final Four se pomalu blíží. Vše můžete sledovat kromě přenosů i na https://www.pointbench.com.

Malá odbočka s českou televizní stopou. V zámoří už je dohráno. Tým Buffalo Bandits zvládl obě finále, když přehrál Albany Firewolves 12:8 a 15:3, a obhájil titul v NLL. Repríza prvního finále běžela na Sporty TV včera, druhý duel můžete sledovat na stejném programu dnes či zítra od 18.35.

V Národní lize ženského lakrosu se do jarních odvet pustily také hráčky LCC Harpyje. Na Mrázovce sehrály vyrovnaný souboj se Sokolem I. Smíchov. Na začátku třetí části vedl domácí tým už 9:5, ale Harpyje dokázaly zabojovat, a nakonec skóre otočit na 13:11. Pěti góly se na tom podílela Lucie Chottousová, kapitánka týmu. „Zlom přišel hlavně až v poslední čtvrtině, kdy jsme si s týmem promluvily, řekly si, co děláme za chyby a holky v poli začaly hrát více týmově. Právě díky týmové spolupráci jsme to dotáhly k vítězství,“ pochvalovala si brankářka Harpyjí Kateřina Nájemníková. Ta se spoluhráčkami narazí už tuto středu od 20 hodin v radotínském derby na LCC Girls.

V sobotu se hrálo druhé kolo fieldové Slovenské lakrosové ligy (SLL), ve které figurují i tři české týmy. Tentokrát se hrálo v Kutné Hoře a při absenci celku z Budapešti hrálo Jižní Město dva zápasy. Vyhrálo jak nad Skalicí 9:4, tak nad domácími Červenými Pečkami 9:2, a je v čele průběžné tabulky. Ve zbývajícím utkání zvítězilo Brno nad Vienna Monarchs 9:4. Další kolo SLL je na programu 15. června v Brně.

Živo bylo o víkendu také v žákovských a juniorských kategoriích. Na Mrázovce se konaly v sobotu Jarní hry, kde se ukázal i lakros. Během víkendu zde měla soustředění i ženská juniorská reprezentace. V neděli skončila sezona v Juniorské boxlakrosové lize pro hráče a hráčky v kategoriích U14 a U16, v těch mladších si prvenství připsal radotínský tým LCC Meerkats. V kategorii do 16 let se dohrávala základní část, po níž bylo jasno o celkovém vítězi. V rozhodujícím duelu potřebovali LCC Foxes vyhrát aspoň o pět gólů nad spojeným týmem Jižního Města a Libuše, což se jim povedlo, nakonec zvítězili 11:3 a slavili.

Text: Pavel Urban

Foto: NBLL, Lucie Mokrá, Petr Tahal

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 264