Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Liga v sixes zná složení pro play-off a Bats obrali mistra

SOUHRN A POZVÁNKA: Liga v sixes zná složení pro play-off a Bats obrali mistra

13.5.2024

Národní boxlakrosová liga (NBLL) zažila supervíkend v rakouském Schwazu s výhledem na Alpy. Mnoha českým týmům se dařilo a za Custodes se v průběžné tabulce zařadilo Jižní Město a Wolves. V ženské Czech Sixes League se dohrálo poslední kolo základní části a je tak jasné složení pro play-off, které se koná v polovině června v Brně.

NBLL ukrojila minulý týden z porce zápasů velký krajíc. Nejdříve v pondělí v derby LC Custodes porazili Wolves 13:10. O víkendu se hrálo ve Schwazu osm duelů. Právě Custodes začali vítězstvím 24:8 nad Monarchs, v neděli ráno ale překvapivě ztratili bod s Bats Bratislava, když vyhráli až v prodloužení 18:17. Pro slovenský celek to byl vůbec první bod v letošním ročníku. Nutno dodat, že Netopýři v sobotu trápili i Zbraslav, se kterou prohráli 10:11. Právě Zbraslav si o den později poradila s Monarchs 22:7.

Dvě výhry v Rakousku zapsalo také Jižní Město, nejdříve si poradilo s Panthers 16:12 a pak s Malešicemi 16:8. Jižňák je na průběžném druhém místě tabulky o dva body za Custodes, ale má odehraný o zápas víc. Třetí jsou Wolves, kteří přehráli Malešice 23:6 a Panthers 26:7. V čele kanadského bodování jsou nyní dva hráči Vlků, Dominik Pešek a Tomáš Knotek.

Tento týden se hraje v rámci NBLL dalších pět zápasů. Ve středu Wolves přivítají v Radotíně Zbraslav a v Bats v Bratislavě hostí v dohrávce Monarchs. Ve čtvrtek večer se hraje netradičně v Pardubicích duel Panthers Wroclaw proti Jižnímu Městu. O víkendu v Selbu hostí Berlin Bears oba radotínské celky.

V sobotu se na Mrázovce odehrály zápasy Juniorské ligy ženského lakrosu. V kategorii U9 vyhrály LCC Piranhas nad SIS Dragonflies 10:6. V duelu hráček do 11 let zvítězil radotínský celek 14:7, pěti góly se na straně vítězek zaskvěla Nela Vostřeková. LCC Lamas ovládly duel v U13 nad SIS Foxes poměrem 14:5. Tradičně vyrovnaný byl souboj do 15 let, kde hráčky ze Smíchova s pomocí posil z Jižního Města prolomily prokletí a vyhrály nad Chicks 9:7.

Ve druhé ženské lize se v neděli na Mrázovce dařilo týmu z Brna, který byl však značně posilněn hráčkami z Prahy. Ravens vyhrály oba zápasy. Nad Shining Stars Forever 25:3 a nad Unicorns 23:5. Oba poražené celky pak svedly vyrovnaný souboj mezi sebou, který zkušenější Shining Stars ovládly 17:13. Poslední kolo se odehraje v polovině června v Brně.

Následovalo závěrečné kolo základní části Czech Sixes League. Dolphins nejdříve v bitvě o první místo přehrály Scarlets 16:9. Pak hrály paradoxně vyrovnanější zápasy, ale do play-off jdou Delfíni z první příčky. Scarlets překvapivě prohrály všechna utkání, ale druhou příčku před Small Fish o bod uhájily. Nicméně v semifinále na sebw narazí znovu. Dolphins vyzvou Yin & Yang, které překvapily včera dvěma výhrami. Bodování po základní části ovládla s 52 body Ellen Pantazopulou ze Small Fish. Play-off se odehraje v Brně.

Tento týden pokračují ženy dalším zápasem Národní ligy ženského lakrosu. Do jarní části vstupují Harpyje, které přivítá ve středu od 19 hodin na Mrázovce domácí celek Sokol I. Smíchov. V Juniorské boxlakrosový lize v neděli v Radotíně vrcholí soutěž v kategoriích U14, U16 a U18. V sobotu se hrají nižší kategorie na Mrázovce, kde bude probíhat Den míčových sportů.

Slovenská lakrosová liga ve fieldu, kterou hrají i tři české týmy, začala v dubnu. Nyní má druhé kolo na programu V Kutné Hoře. Nedaleký klub Lacross Scout Club Knights Červené Pečky se střetnou s Jižním Městem. To odehraje ještě jeden zápas proti Skalici. Třetí český celek Brno Ravens vyzve rakouský tým Vienna Monarchs Lacrosse. V Kutné Hoře se v sobotu začíná v 11.30.

Text: Pavel Urban

Foto: NBLL, Kateřina Nájemníková

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95