Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Za hranicemi uspěli jen Vlci, čeká se supervíkend

SOUHRN A POZVÁNKA: Za hranicemi uspěli jen Vlci, čeká se supervíkend

6.5.2024

Tři duely v rámci Národní boxlakrosové ligy (NBLL) přinesly dvě výhry Berlin Bears nad českými týmy. V Bratislavě ale uspěli LCC Wolves proti Vienna Monarchs. Nadcházející víkend bude pořádně živo v rakouském Schwazu. Tento týden se ale odehraje také závěrečné kolo základní části ženské Czech Sixes League před červnovým play-off. V akci jsou teď každý víkend také děti.

NBLL se po pauze rozjela v sobotu nejdříve v Bratislavě. Tam tým Vienna Monarchs hostil LCC Wolves. Pro Vlky to byl šestý zápas a popáté se radovali z výhry. Rakouský celek porazili jasně 18:8 a v dresu vítězů se činili hlavně Filip Rohlík se šesti góly a Matyáš Knotek s pěti. Další dva zápasy se uskutečnily v německém Selbu u českých hranic. Zde hrají své domácí zápasy Berlin Bears. Ti si nejdříve snadno poradili 22:9 s Malešicemi a v neděli zdolali po výrazně složitějším boji Jižní Město těsně 17:16. Medvědi přitom v poločase prohrávali 3:9. Německý tým se mohl spolehnout na Leona Böhma, který za víkend nasbíral ve dvou zápasech 16 kanadských bodů. Jeho tým do tabulky, která se zamotává, bodů šest.

Tento týden pokračuje NBLL pořádnou náloží zápasů. Dnes večer se v 19.30 v derby střetnou LC Custodes proti LCC Wolves. O víkendu se odehraje osm zápasů. Všechny ve Schwazu, což je město v Rakousku nedaleko Innsbrucku. Po Polsku, Slovensku a Německu je to letos poslední zahraniční štace, kde se soutěž odehraje. Navíc se základní část přehoupne do své druhé poloviny. V akci bude v rámci supervíkendu osm týmů z devíti účastníků ligy, odpočine si pouze Berlín.

Juniorská boxlakrosová liga měla o víkendu na programu další kolo v Malešicích. V kategorii hráčů do 10 let potvrdilo dominanci Jižní Město, které ztratilo v sezoně jen jednou úplně na začátku a za necelý měsíc bude moct slavit prvenství. V kategorii U12 se také dařilo Jižnímu Městu, které zde ale tvoří tým spolu s Libuší. Dvě jasné výhry nad celky z Radotína posunuly společný výběr do čela průběžné tabulky před Sokol I. Smíchov. I ten zvládl oba své sobotní duely. Za dva týdny se střetne právě Smíchov s Jižním Městem/Libuší. Včera hráli starší boxlakrosisté. V kategorii U14 si dvě vítězství připsal tým LCC Meerkats, i když nad společným celkem Jižní Město/Libuš vyhrál výběr z Radotína jen těsně 3:2. Meerkats budou chtít za dva týdny uhájit první příčku. Mezi hráči do 16 let se dvakrát radoval jak tým Jižní Město/Libuš, tak i LCC Foxes. Právě tyto celky budou bojovat o celkové prvenství.

Víkend bude patřit také ženskému lakrosu. Předposlední kolo se chystá v sobotu na Mrázovce v žákovských a juniorských kategoriích U9, U11, U13 a U15. V neděli pak na stejném místě odehrají závěrečné kolo základní části týmy v rámci Czech Sixes League. Aktuálně vedou Dolphins o bod před Scarlets. Ještě předtím se dopoledne koná i 2. liga ženského lakrosu.

Vše sledujte tradičně na https://www.pointbench.cz.

Text: Pavel Urban
Foto: Eliška Krátká, Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95