Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Čechům se daří na EBoxu, ligu v sixes vedou Dolphins

SOUHRN A POZVÁNKA: Čechům se daří na EBoxu, ligu v sixes vedou Dolphins

22.4.2024

Máme za sebou týden, který přinesl pro letošní jaro další novinky. Šlo o vystoupení české mužské boxlakrosové reprezentace v rámci domácího turnaje EBox a také první kolo Czech Sixes League v roce 2024. To ovládl tým Delfínů a dostal se průběžně do čela soutěže. Tento týden otevírá další duel Národní ligy ženského lakrosu (NLŽL) a od středy do soboty se hraje 29. ročník Memoriálu Aleše Hřebeského.

Ženská liga ukrojila minulou středu další dílek ze svého programu. Na Mrázovce hostil Sokol I. Smíchov radotínský celek LCC Girls. Domácí stačili s obhájcem trofeje držet krok jen v první části, pak se ale začala projevovat síla Girls, které nakonec zvítězily 14:3. Překonaly metu sto vstřelených gólů v sezoně a už nyní je jasné, že do play-off půjdou z prvního místa. Navíc už dnes večer od 20 hodin přivítají Girls v Radotíně v dalšímu duelu Jižní Město.

Na turnaji EBox, kde se nepočítají body a slouží hlavně jako příprava pro boxlakrosové reprezentace, se daří domácímu týmu. Češi nejdříve zvítězili v pátek před kamerami Sporty TV nad Německem 13:7, čtyři góly si připsali Lukáš Kučera a také Jiří Loskot. „Ještě máme na čem pracovat, protože se tolik neznáme, musíme se víc sehrát. Ale během zápasu už jsme přišli na stejnou notu a dovedlo nás to k vítězství. Na konci turnaje bude vše jasnější i z pohledu sehranosti,“ řekl po utkání pro Sporty TV v zápase dvougólový Tomáš Knotek.

O den později národní tým přehrál mladý výběr Canadian Lacrosse League 17:7 a v neděli Češi porazili také úřadující mistry Evropy z Anglie 14:8. Dnes od 20.10 zakončí turnaj proti Finsku. Čeští zástupci, lépe řečeno zástupkyně, byly k vidění také v rámci SheBox. Za Polsko hrály Markéta Čekalová a Veronika Tilšerová, která patřila k nejlepším střelkyním. V dresu Finska se ukázaly Alice Faltusová, Roza Fischerová a Veronika Švecová.

Uplynulý víkend byl plný ženského lakrosu také v dalších odvětvích. Žákyně a juniorky se sešly v sobotu v Radotíně. V souboji hráček do devíti let vyhrály LCC Piranhas nad SIS Dragonflies 12:5, podobnou výhru doma zaznamenaly jejich starší kolegyně do 11 let nad SIS Dračice (9:4). Šlo o čtvrté vítězství Piranhas v této kategorii, ještě se oba týmy střetnou dvakrát. Radotínské dívky uspěly také v duelu U13, když Lamas přehrály SIS Foxes 16:3. Klasicky nejvyrovnanější byl souboj hráček do 15 let. Zde si LCC Chicks poradily se SIS Foxes 9:5. Soutěž ve všech zmíněných kategoriích pokračuje 11. května.

Včera se na Mrázovce hrálo první jarní kolo Czech Sixes League. Po Scarlets a Small Fish z podzimu se tenokrát nejvíce dařilo týmu Dolphins. Ten nejdříve zvítězil 18:5 nad Yin and Yang, následně podobně (18:4) nad Small Fish a na závěr 10:4 nad Scarlets. Díky tomuto vítězství se výběr Delfínů dostal do čela průběžné soutěže o bod před Scarlets. „Náš tým se hezky sehrál, i když je pravda, že v něm bylo hodně holek z Radotína, takže se známe a víme, jak spolu hrát. Naše kapitánka Kačka Nájemníková bude chtít mít z velké části stejný tým i příště,“ řekla Lucie Chottousová z Dolphins, která nastřílela za tři zápasy 14 gólů a v tabulce produktivity se vyhoupla na třetí místo. Soutěž pokračuje 12. května opět na Mrázovce. Zápasy o umístění se budou hrát 15. června v Brně.

Výsledky a rozpis všech soutěží můžete sledovat na www.pointbench.com.

Od středy do sobty se bude hrát v Radotíně a v Malešicích 29. ročník Memoriálu Aleše Hřebeského. Prestižní mezinárodní boxlakrosový turnaj přivítá 24 týmů ze 16 zemí. Z českých celků se představí kromě domácích LC Custodes také Malešice, Jižní Město a poprvé Zbraslav. Prvenství obhajuje tým Nova Scotia Privateers, který loni ve finále porazil radotínské Custodes těsně 11:10. Více o turnaji se dozvíte na www.ahmemorial.cz.

Text: Pavel Urban

Foto: ČLU, LCC, Kateřina Hrubá

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 95