Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Vyrovnané čelo NBLL, do akce jde reprezentace

SOUHRN A POZVÁNKA: Vyrovnané čelo NBLL, do akce jde reprezentace

15.4.2024

Kdo ještě na jaře nehrál soutěžní zápas, jako by nebyl. Lakrosová sezona je v plném proudu. K Národní boxlakrosové lize se přidala také nejvyšší soutěž žen. Ty navíc o víkendu hrály Česko-německý pohár, který ovládly hráčky Hamburku, když ve finále porazily radotínský celek LCC Girls. Tento týden se rozjedou boxlakrosové reprezentační turnaje EBox a SheBox, ale i jarní část Czech Sixes League.

V rámci NBLL se stihly v minulém týdnu odehrát před třítýdenní pauzou další čtyři zápasy. Před televizními kamerami nejdříve v pátek Zbraslav změřila síly s LC Custodes. Obhájce titulu zvítězil 18:7 a s pouhými pěti odehranými zápasy se bez ztráty jediného bodu dostal do čela průběžné tabulky. O den později se Zbraslav na hřiště vrátila odhodlaná získat body proti Bratislavě Bats. To se pražskému celku podařilo, byť jednoduché to rozhodně nebylo. Vždyť na začátku třetí periody byl stav 7:7. Pak se ale Zbraslav utrhla a především smrtící šňůra v posledních deseti minutách přinesla výhru 16:9.

Ve stejnou chvíli bojovali ve Wroclawi domácí Panthers s týmem Vienna Monarchs. Panteři chtěli potvrdit, že se jim na domácím hřišti daří, ovšem zápas byl dlouho vyrovnaný. Do poslední části šli domácí s poměrně těsným vedením 9:7, nakonec ale urvali výhru 15:10.

Netopýři se v neděli na druhém konci Prahy pokoušeli o revanš proti Jižnímu Městu. A slovenský tým bojoval statečně, první čtvrtinu dokonce vyhrál 5:3, pak ale zabrali domácí a vedení proti unavenému soupeři pak už jen navyšovali až na konečných 20:13. Jižní Město se vyhouplo o skóre za Radotín, patnáct bodů mají ale i Panteři, ovšem každý z týmů má jiný počet odehraných zápasů.

Ve středu odstartovala Národní liga ženského lakrosu. V Šeberově bojovalo Jižní Město proti Sokolu I. Smíchov a přestože na podzim Smíchov dvakrát jasně vyhrál, tentokrát byl zápas poměrně vyrovnaný. Domácí statečně vzdorovali a drželi se na dostřel. Hosté si ale nakonec připsali vítězství 10:7 a už je jisté, že do play-off nepůjdou z horšího než druhého místa. Smíchov navíc už tuto středu v ligovém programu pokračuje, když přivítá na svém hřišti na Mrázovce vedoucí LCC Girls.

Všechny čtyři ženské ligové celky byly v akci také o víkendu. Hrál se totiž další ročník Česko-německého poháru. V sobotu na Motorletu si každý český tým zahrál proti všem německým. Sčítaly se body získané i z poločasů a výsledná tabulka osmi týmů přinesla rozřazení pro nedělní utkání o umístění. V první hrací den si nejlépe vedl Hamburk, ze druhého místa šly do semifinále LCC Girls. A proti Kolínu nad Rýnem na Mrázovce uspěly po výhře 9:6.

Ve finále je čekal už zmíněný Hamburk, který si předtím poradil s Hannoverem 10:5. Právě Hamburk nakonec obhájil loňské prvenství, když v bitvě o celkového vítěze vyhrál nad Girls 14:6, třetí byl Hannover. Vítězkou kanadského bodování se stala Antonia Garbe z vítězného týmu se 37 body. Z dalších českých týmů obsadily Harpyje šesté místo po prohře 2:5 s Frankfurtem. V bitvě o sedmou příčku vyhrál Smíchov nad Jižním Městem 10:0.

O víkendu se hrála také Juniorská boxlakrosová liga (JBLL). V kategorii U12 zapsal důležité vítězství 6:5 spojený tým Jižního Města a Libuše nad Malešicemi a rázem je před tímto soupeřem v čele průběžné tabulky. A Malešice navíc překvapivě ztratily i s radotínským týmem LCC Red (3:10). V neděli se zrodil těsný výsledek i v kategorii U14. Malešice si po ranní výhře 12:4 nad spojenectvím Zbraslavi a Smíchova poradily totiž také s LCC Meerkats 6:5. Malešice jsou tak v tabulce právě za radotínským celkem druhé už jen se tříbodovou ztrátou. JBLL pokračuje o víkendu 4. a 5. května.

Od pátku do příštího pondělí se v Radotíně a Malešicích hrají mezinárodní turnaje EBox a SheBox s převážně reprezentačními celky. V akci bude také český boxlakrosový národní tým mužů, který vyzve třeba Německo či Anglii. Pro spoustu celků, které dorazí, včetně ženských, je to dobrá prověrka před zářijovým světovým šampionátem v USA. Následovat pak bude od středy 24. dubna Memoriál Aleše Hřebeského.

O víkendu budou ve hře po pouhých dvou týdnech také dívky v rámci žákovské a juniorské ligy. Hraje se v sobotu v Radotíně od 9 do 13 hodin v kategoriích U9, U11, U13 a U15. O den později bude na Mrázovce v akci disciplína sixes. Nejdříve v rámci 2. ligy a následně odpoledne se od 13 hodin odehraje první jarní kolo Czech Sixes League.

Text: Pavel Urban

Foto: Kateřina Hrubá, ČLU, Petr Tahal

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 93