Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Ženský titul po dramatu opět pro Girls, o víkendu míří dění do Brna

SOUHRN A POZVÁNKA: Ženský titul po dramatu opět pro Girls, o víkendu míří dění do Brna

10.6.2024

SOUHRN A POZVÁNKA: Ženský titul po dramatu opět pro Girls, o víkendu míří dění do Brna
SOUHRN A POZVÁNKA: Ženský titul po dramatu opět pro Girls, o víkendu míří dění do Brna
SOUHRN A POZVÁNKA: Ženský titul po dramatu opět pro Girls, o víkendu míří dění do Brna
SOUHRN A POZVÁNKA: Ženský titul po dramatu opět pro Girls, o víkendu míří dění do Brna
SOUHRN A POZVÁNKA: Ženský titul po dramatu opět pro Girls, o víkendu míří dění do Brna

Klubová sezona spěje pomalu do cíle. Mistryněmi republiky se včera staly hráčky LCC Girls po vyrovnaném finále proti Sokolu I. Smíchov (10:8). V Národní boxlakrosové lize (NBLL), jejíž Final Four se hraje za dva týdny, už je jasné pořadí postupujících. Tento víkend se v Brně koná akce Tewaraaton, v rámci níž se odehrají zápasy v několika různých soutěžích.

Pro radotínský tým LCC Girls to byla jedna z nejtěžších obhajob titulu v Národní lize ženského lakrosu (NLŽL). V semifinále v sobotu vyhrály ještě celkem hladce nad Jižním Městem 20:6, ovšem finálový souboj byl velmi dramatický. Na Mrázovce, tedy na domácí půdě, se do něj dostal celek Sokol I. Smíchov, který vybojoval v náročném semifinále vítězství 8:5 nad Harpyjemi.

Nedělní finále před velmi slušnou diváckou kulisou rozehrály lépe hráčky ze Smíchova, když po první čtvrtině vedly 5:1. Girls se snažily dotahovat, ovšem do poločasu stáhly skóre jen na 3:6. Byl to bojovný a fyzicky náročný zápas, který se musel publiku líbit. Smíchov vedl i po třech čtvrtinách, v té závěrečné ale přišel obrat. Girls pěti góly v řadě odskočily až na 10:7, soupeř už pak jen korigoval na konečných 10:8. Za poražené se hattricky blýskly obě sestry Pantazopoulou, na vítězné straně se o čtyři góly postarala Daniela Pešková včetně toho vítězného. Girls se tak v září opět zúčastní Ken Galluccio Cupu – Evropského poháru mistrů a mistryň v Barceloně.

„Trochu jsme podcenily začátek, myslely jsme si, že to bude jednodušší. Musím pochválit soupeře, hrál výborně. Nám se nedařila střelba a nahrávky. Trvalo dlouho, než jsme se daly dohromady, pak už to bylo lepší,“ hodnotila utkání Michaela Srchová z Girls. Kateřina Kučerová ze Smíchova sice cítila po porážce smutek, ale také hrdost na svůj tým. „Máme ohromnou radost, jak jsme se za celou sezonu posunuly. Jak jsme dokázaly, že nejsme tým, ale rodina. A že umíme hrát hezký lakros i proti mnohem zkušenějším a starším hráčkám,“ řekla Kučerová.

Třetí místo v NLŽL získalo nakonec Jižní Město, kterému pomohl pro tento zápas i návrat obou hráček působících v sezoně v USA. Ještě na začátku druhé části sice vedly Harpyje, ale pak přišel zvrat, kdy postupně Jižák navyšoval vedení až na 11:5. Mladému radotínskému celku, který byl loni ve finále, se povedlo už jen snížit na konečných 8:11. Harpyje tak prohrály o tři góly o víkendu i podruhé. Nejvíce bodů nasbírala Markéta Malinovská z Girls, celkově 47, nejlepší střelkyní byla Ellen Pantazopoulou ze Smíchova se 33 góly. Nejužitečnější hráčkou soutěže se stala kapitánka Harpyjí Lucie Chottousová.

NBLL už zná složení týmů pro Final Four. Čtvrtým postupujícím se stali Panthers Wroclaw. Polský celek totiž o víkendu v Bratislavě zvítězil jak nad místními Bats 12:7, tak nad Vienna Monarchs (16:6). Zbraslav, která už ve středu přehrála 17:6 Malešice, už nemůže Pantery předskočit, i kdyby v úterý vyhrála poslední duel základní části nad LCC Wolves. Ve prospěch Wroclawi by při rovnosti bodů hrály lepší vzájemné zápasy. Na první místo se po třech výhrách ve čtyřech dnech dostali obhájci titulu LC Custodes. Postupně porazili Jižní Město 18:12, Bats 16:12 a Monarchs 23:11. Ani Wolves už nemůžou své kolegy z Radotína v případě úterní výhry předskočit. Ve Final Four se tak v semifinále v pátek 21. června střetnou Wolves s Jižním Městem a Custodes s Panthers. O den později se bude hrát v Radotíně o konečná umístění.

Tento víkend se lakrosové dění soustředí do Brna. V rámci akce Tewaraaton se odehraje jak závěr ženské Czech Sixes League, tak druhé ligy. U mužů se bude hrát už v pátek první duel o mistra Česka ve fieldlakrosu. Utkají se Jižní Město s domácím Brnem. V sobotu dopoledne se hraje odveta, případné třetí utkání bude na programu v neděli. V sobotu se bude ale hrát i další kolo Slovenské lakrosové ligy, kde Jižní Město i Brno působí. Z českých týmů ještě Červené Pečky. Na programu ale budou také duely v rámci druhé boxlakrosové ligy. Následovat budou večer a celou noc mixované zápasy. Více o akci najdete na: https://bit.ly/tewaaratonbrno24.

Text: Pavel Urban

Foto: Kateřina Hrubá, Eliška Krátká

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 264