Lacrosse > SOUHRN A POZVÁNKA: Bude Final Four NBLL jen české? Ženy čeká play-off o víkendu

SOUHRN A POZVÁNKA: Bude Final Four NBLL jen české? Ženy čeká play-off o víkendu

3.6.2024

Mezi čtyřmi nejlepšími zůstává v rámci Národní boxlakrosové ligy (NBLL) už jen jediné místo. To zaplní buď Zbraslav, nebo Panteři z Wroclawi. To Národní liga ženského lakrosu (NLŽL) dohrála poslední zápas základní části a Final Four ji čeká už tento víkend na Mrázovce. Den dětí nevyšel podle představ kvůli počasí, přesto se dohrály některé juniorské soutěže.

NBLL se dostala v maratonu zápasů na metu 65, tedy do konce základní části schází odehrát sedm zápasů během sedmi dnů. Co se stalo v uplynulém týdnu? Nejdříve v Bratislavě vyhráli tamější Bats nad Viennou Monarchs po obratu v závěru 12:11, ovšem tento zápas nijak nepromlouval do bojů o Final Four. Paradoxně ale oba zmíněné celky můžou zamíchat kartami ve zbylém programu, s oběma totiž ještě budou hrát o víkendu v Bratislavě Panthers Wroclaw, kteří stále o nejlepší čtyřku usilují. Panteři ve čtvrtek sice v Pardubicích nepřekvapili LC Custodes, když prohráli celkem jasně 10:21, ale v sobotu zvládli přehrát na domácím hřišti Malešice 17:4. Aktuálně má polský celek po 14 odehraných zápasech 24 bodů, stejně jako Zbraslav. Ta se na tuto metu dostala díky čtvrteční výhře 13:10 nad Jižním Městem.

Zbraslav by ráda zopakovala loňskou účast v semifinále, ale ve středu ji čekají Malešice a hlavně na závěr základní části příští úterý LCC Wolves. Vlci jsou zatím první, na 38 bodů dosáhli díky jasné sobotní výhře 19:3 nad Bats. Druhé je o pět bodů zpět Jižní Město, které si Final Four zajistilo pátečním vítězstvím 17:8 nad Berlin Bears. Nešťastný včera odjížděl z Prahy německý celek, když zde nechal všechny naděje na semifinále i kvůli další porážce s LC Custodes. Ovšem obhájce titulu vydřel body za těsné vítězství 17:16. Radotínský celek podrželi hlavně šestigóloví Tomáš Procházka a Jan Huleš. Medvědi sice včera ještě porazili Bats 19:2, ale už zůstanou šestí. To Custodi si po pár zaváháních oddychli. Teď se pokusí zabrat ve zbytku základní části, protože je čekají ještě tři duely a můžou se dostat i na první příčku. Už ve čtvrtek narazí na Jižní Město, na které ztrácejí bod a o víkendu se střetnou s dvojicí Bats a Monarchs.

NLŽL skončí už tento týden. Minulou středu ještě Harpyje potvrdily svou aktuální formu výhrou 12:5 nad Jižním Městem, u poloviny gólů byla Klára Strončková, další čtyři přidala Lucie Chottousová. Na druhé straně zaujal hattrick Terezy Matějů. Na pořadí týmů po základní části ale tento výsledek už nemohl nic změnit. V sobotu na Mrázovce se tak v semifinále nejdříve střetnou od 10 hodin Jižní Město s LCC Girls a od 12.30 Harpyje narazí na Sokol I. Smíchov. V neděli se pak hraje od 13 hodin duel o třetí místo a ve tři odpoledne přijde na řadu finále.

V sobotu se v Malešicích dohrávalo poslední kolo Juniorské boxlakrosové ligy (JBLL) v kategoriích U8, U10 a U12. Nepříznivé počasí neodradilo nikoho, i ti nejmenší si statečně zahráli na třech malých hřištích. Pak už se představily týmy do deseti let. Jižní Město po jasných výhrách 11:1 nad Zbraslaví a 15:2 nad Smíchovem bralo celkové prvenství. Hráči z vítězného týmu ovládli i individuální statistiky, když každý z trojice Filip Malina, Jonáš Ryzec a Tim Mika posbírali 60 a více kanadských bodů. Druhý skončil v tabulce Smíchov a třetí LCC Ants Red.

V kategorii U12 se bojovalo až do posledních zápasů. Šanci na celkové prvenství měl jak spojený tým Jižního Města a Libuše, tak Sokol I. Smíchov. O zlato bojovali spíše na dálku. Výběr Jižního Města s Libuše doplatil i přes dvě výhry na bodované nájezdy. Ty prohrané s Malešicemi znamenaly titul pro Smíchov, jehož zástupci v tu chvíli seděli na tribuně. Třetí místo uhájily Malešice. Individuálně dominoval Jakub Malina z Jižního Města/Libuše, když nastřádal těžkou uvěřitelných 155 kanadských bodů. Včera si starší kluci z kategorií U14 a U16 zkusili v Radotíně na umělé trávě disciplínu sixes. Na dvou zmenšených hřištích se zapojilo přes 70 hráčů a padlo 261 gólů. Dívky sehrály v sobotu v dešti alespoň zápasy v kategoriích U9 a U11. Starší budou své zápasy dohrávat v dalších dnech. Všude však celkové prvenství patří radotínským celkům před těmi ze Smíchova.

Všechny statistiky a výsledky sledujte tradičně na https://www.pointbench.com.

Text: Pavel Urban

Foto: ČLU, NBLL, Kateřina Hlavsová

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jak by se měla jmenovat mužská soutěž v sixes?
Celkem hlasů 264