Lacrosse > Ženský lakros > S ženskou reprezentací trénoval Petr Čech, stal se ambasadorem týmu

S ženskou reprezentací trénoval Petr Čech, stal se ambasadorem týmu

30.5.2017

(pur) - Zajímavé spojení pomohlo národnímu týmu k cestě na červencové mistrovství světa v Anglii. Český výběr totiž podpořil fotbalový brankář Petr Čech, který si lakros také vyzkoušel. "Byla to moje první zkušenost, takže jsem se těšil a je pravda, že mě to bavilo," řekl známý gólman.

Poté, co účast na slavnostním zahájení slíbila členka královské rodiny, princezna Anne, může se turnaj pochlubit další osobností, která je v Anglii dobře známá. I když jen vzdáleně. Petr Čech se sice stal ambasadorem českého týmu, ale přímo na mistrovství ho nepodpoří, i když se bude hrát nedaleko Londýna, kde chytá za Arsenal. "Bohužel se mistrovství hraje v době naší přípravy, takže já v té době budu buď v Austrálii, nebo v Číně. Takže můžu jen držet palce na dálku. Jsem hlavně rád, že jsem holkám mohl pomoct," uvedl Čech.

Jak se vůbec slavný brankář dostal k roli ambasadora české reprezentace? "Stalo se to náhodou, že jsem na sociální síti zahlédl výzvu, že se národní lakrosový tým žen kvalifikoval na mistrovství světa, ale bohužel nemá jak odjet. Takže jsem zavolal pár svých známých a spolupracovníků ze Sport Investu a začali jsme hledat způsob, jak holkám pomoct. Rozjela se taková mašinérie a já jsem strašně rád, že se podařilo sehnat prostředky, aby holky mohly odjet, protože si to zaslouží," přiblížil Čech celý příběh.

Dnes si mohl brankář londýnského Arsenalu s českou reprezentací také zatrénovat na hřišti v Radotíně. Nejdříve se rozházel, pak si vlezl do branky a na závěr si i sám zkusil na gólmanky vystřelit. "Stát v brance je pro mě víc přirozené. Jak jsem na závěr střílel, tak to z druhé strany vypadá snáz, ale jak člověk nemá techniku, tak je to znát. Sice jsem dal z první střely náhodně gól, ale pak už mi všechno chytily," usmíval se pětatřicetiletý gólman.

Čech znal lakros jen z televize, kde ho viděl hlavně ve Spojených státech. "Ale vedle našeho tréninkového centra v Angliie je lakrosový tým, který tam občas trénuje, takže ho znám i odsud," přiznal.

Bývalý fotbalový reprezentant doufá, že Češky na MS uspějí. "Věřím, že překonají svoje očekávání, že si to hlavně užijí a podaří se jim odehrát co nejlepší turnaj," dodal Čech.

Z jeho účasti na tréninku a hlavně podpory ženské reprezentace byla nadšená i středopolařka Adéla Blahovcová. "Když jsme před necelým rokem začínaly, tak jsme řešily právě finance, jestli to zvládneme. Díky tomuto příspěvku se můžeme soustředit jen na přípravu," pochvalovala si Blahovcová a dodala: "Minulého mistrovství světa jsme se nemohly zúčastnit z finančních důvodů, tak jsme Petrovi vděčné, že teď nám to umožnil. A my v Anglii předvedeme maximum."

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 184