Lacrosse > Ženský lakros > Rozhovor nejen o tréninkové přípravě amerických hráček

Rozhovor nejen o tréninkové přípravě amerických hráček

11.7.2010

Jen Semler v modrém dresuJen Semler v modrém dresu
Jen Semler v modrém dresu

(ado) - Podívejte se, jak trénují v USA a co se povedlo jednomu z týmů z Divize I. Jennifer Semler je 20 let a začíná třetí ročník na univerzitě Mount St. Mary's jako Junior.

Jen, hraješ ženský lakros na univerzitě Mount St. Mary's ve státě Maryland v USA. Jak si vedl tvůj tým v uplynulé sezóně?
Minulou sezónu jsme měli skóre 8-8 (počet prohraných ku vyhraným zápasům), ale skóre v naší Konferenci bylo 6:3. Každý lepší tým má svou Konferenci, do které je zařazen. Dotáhli jsme to až na NEC turnaj, kde jsme prohráli semifinále s týmem univerzity Sacred Heart. Největším úspěchem sezóny podle mě byla výhra nad univerzitou George Washington, protože jsou v Konferenci výše postaveným týmem.

 

Měla jsi možnost hrát i s jinými týmy, které nejsou z USA? Vidíš v jejich lakrosových dovednostech velký rozdíl?
Ano, v loňském roce náš tým Mount vyjel do Anglie a Irska. Měly jsme možnost hrát proti reprezentaci Walesu a Anglie, dvěma klubům Anglie a mix týmu univerzity Irska. Musím říct, že týmy Anglie a Irska byly pro nás silnou konkurencí. Ostatní dva klubové týmy nebyly zase až tak těžké, ale věřím, že v budoucnu budou lepší.

 

Řekni nám, jak často máte tréninky se svým týmem a zda trénujete přes zimu.
Na podzim máme tréninky 4x týdně a k tomu posilujeme 3 dny v týdnu. Během přípravy na sezónu, která začíná v půlce ledna, začínáme trénovat 6x týdně a opět k tomu posilujeme. Ano, máme tréninky během zimy a je opravdu chladno! Během sezóny na jaře máme lakros 6x týdně, občas máme místo tréninku zápas, takže den poté máme odpočinek.

 

Plánuješ  být někdy v budoucnu trenérkou lakrosu na univerzitě nebo v klubu?
Určitě chci být trenérkou až dokončím univerzitu, ale nejsem si jistá na jaké úrovni. Momentálně trénuji klubový tým a rozhodně mě to velice baví.

Ptala se Anna Dočkalová

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 346

  • 1 18% 18%
  • 2 23% 23%
  • 3 20% 20%
  • 4 20% 20%
  • 5 19% 19%