Lacrosse > Ženský lakros > Rozhovor D. Peška s Brodie Merrillem - kopie

Rozhovor D. Peška s Brodie Merrillem - kopie

31.3.2011

Rozhovor D. Peška s Brodie Merrillem - kopie
Rozhovor D. Peška s Brodie Merrillem - kopie

Dnes jsem měl to štěstí udělat rozhovor s jedním z nejlepších hráčů světa Brodie Merrillem. Brodieho jsem se ptal, co si myslí o probíhající sezóně NLL a Mistrovství světa v boxlakrosu, které se bude konat v květnu v Praze.

Brodie, jak probíhá tvoje sezóna s týmem Edmonton Rush?
Tahle sezóna je pro mě zatím ta nejtěžší, jakou jsem kdy v NLL zažil. Před zahájením jsme měli vysoká očekávání, ale do této chvíle se nám je nepodařilo naplnit. Když o tom mluvím, náš tým ukázal během sezóny některé pozitivní znaky a díky tomu se dokázal udržet na posledním postupovém místě do play off. Myslím si, že jsme se poučili z našich neúspěchů ze začátku sezóny a postupem času se budeme již jen zlepšovat. V této lize je to vše o play off, když se tam dostanete, může se stát cokoliv.

Myslíš si, že se tvá role v týmu letos změnila poté, co jsi byl jmenován jeho kapitánem?
Nemyslím si, že by se má role nějak zásadně změnila. Snažím se být pořád sám sebou a být správným příkladem pro své spoluhráče, obzvláště během těch těžších momentů v průběhu sezóny. Máme skvělou partu kluků, takže nebylo těžké se stát lídrem.

Co si myslíš o tom, že se Mistrovství světa v boxlakrosu bude konat poprvé v Evropě a ne v Kanadě?
Myslím si, že je to skvělá příležitost pro rozvoj této hry, obzvláště v zemích s rozrůstající se lakrosovou komunitou. Pro to, aby se tento sport rozvíjel, se musíme stále snažit o rozšíření v místech ne zcela tradičních pro lakros, jakým je například Praha.

Jak ses cítil, když ses dozvěděl, že jsi byl nominován jako jedna z největších hvězd společně s Colinem Doylem a Johnem Grantem juniorem, které budou reprezentovat kanadský tým?
Jsem velmi vděčný za to, že můžu hrát s těmi nejlepšími hráči na světě. Bude skvělé je poznat a naučit se to, co je dělá tak úspěšnými. Je to samozřejmě velice talentovaná parta, ale myslím si, že trenéři udělali skvělou práci s rozpoznáním hráčů se schopnostmi vůdců týmu.

Co očekáváš od soupeřů? Především od týmu Irokezů, USA a od domácího týmu, České republiky?
Jak postupuje čas, rozdíl mezi těmi nejlepšími týmy se stále zmenšuje. Týmy se vyrovnávají, což zaručuje skvělý turnaj.

Cílem kanadského týmu je samozřejmě zlatá medaile. Kdo si myslíš, že se vám letos postaví ve finále?
Myslím si, že je trochu troufalé očekávat, že budeme ve finále. Je to samozřejmě náš cíl, ale nechceme nikoho na turnaji podcenit. Myslím, že je fér říci, že hlavními favority jsou týmy Kanady, USA a Irokézů, ale Česko, Anglie nebo Austrálie mají také velice schopné výběry.

Těšíš se na návštěvu České republiky?
Slyšel jsem, že Praha je jedno z nejkrásnějších měst na světě. Nikdy jsem tam nebyl a tak se těším, až poznám její kulturu. Turnaj bude samozřejmě hlavní náplní, ale doufám že se budu moci porozhlédnout po městě a památkách.

Znáš někoho slavného z České republiky?
Česko je samozřejmě velmi hokejový národ, takže hráči jako Jaromír Jágr, Dominik Hašek nebo Patrik Eliáš jsou velmi dobře známí v Kanadě. Obzvláště poté, co nás porazili ve finále Olympijských her v Naganu 1998.

Děkuji za tvůj čas a přeji hodně štěstí ve zbytku sezóny.

Dominik Pešek

 

Brodie Merrill (nar. 1981 v Orangeville v Ontariu) hraje v současné době NLL za tým Edmonton Rush a MLL za Hamilton Nationals. V letech 2002 až 2005 navštěvoval univerzitu v Georgetownu, kde byl v posledních dvou letech vyhlášen do prvního All Stars týmu a získal Schmeisserovu trofej jako nejlepší obránce roku.

V roce 2005 si jej jako prvního v draftu vybral tým NLL Portland LumberJax a o rok později byl vyhlášen nováčkem roku a zároveň obráncem roku.

Stejné pocty se mu v roce 2005 dostalo i v MLL, kde nastupoval za Baltimore Bayhawks. V letech 2006 a 2007 hrál za Rochester Rattlers. Čyři roky za sebou by vyhlášen nejlepším obráncem MLL. Rok poté pomohl týmu Toronto Nationals zvítězit v MLL hned v jeho první sezóně. 

V roce 2006 byl v týmu Kanady, který v Londonu v Ontariu získal první historické zlato z MS ve field-lakrosu.
(Zdroj: Wikipedia)

 

 

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 434

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%