Lacrosse > Mužský lakros > Roman Pokorný jmenován šéfem organizačního výboru MS a generálním manažerem reprezentace

Roman Pokorný jmenován šéfem organizačního výboru MS a generálním manažerem reprezentace

27.11.2008

Roman Pokorný jmenován šéfem organizačního výboru MS a generálním manažerem reprezentace

Česká republika se po získání pořadatelství mistrovství světa v ženském lakrose stane dějištěm i dalšího vrcholného světového turnaje - mistrovství světa v halovém lakrosu 2011. Přípravy budou probíhat pod taktovkou Roman Pokorného, prezidenta České lakrosové unie.

Sloučení světových lakrosových federací

Na letošním zasedání Mezinárodní lakrosové federace ILF a Mezinárodní ženské lakrosové federace IFLA ve finském Lahti došlo k završení několikaletého procesu fúze obou organizací do jednotné asociace s názvem Federation of International Lacrosse neboli FIL. Nová organizace je nástupcem mužské i ženské lakrosové asociace, zatímco interkrosová federace si ponechává stejný statut jako doposud - je přidruženým členem FIL.

Prezidentkou FIL byla zvolena paní Feffie Barnhillová z Austrálie, viceprezidentem je nám známý Stan Cockerton. Za mužský úsek odpovídá Jack Emmer a za ženský Shelley Maherová. Tom Hayes byl zvolen šéfem komise rozvoje a o peníze nové organizace se bude starat Ron Balls.

Česká republika bude pořádat Mistrovství světa v halovém lakrosu v roce 2011

Česká republika byla na prvním zasedání světové federace FIL pověřena organizací Mistrovství světa v halovém lakrosu 2011. Je to skvělý úspěch nejen českého, ale i evropského lakrosu, a hlavně obrovská příležitost, jak ještě více zviditelnit náš sport.

ČSML, jako národní orgán, na zasedání VV dne 4. září jmenoval šéfem organizačního výboru Romana Pokorného, dlouholetého hráče a současného prezidenta ČLU. Roman Pokorný z pověření ČSML vytvoří organizační tým, který bude zajišťovat celou přípravu a organizaci MS.

Doufáme, že se nám spojenými silami podaří zorganizovat událost, která přinese českému a evropskému lakrosu jen to nejlepší.

V této souvislosti došlo i k jednání o další podobě reprezentace ČR. VV ČSML zvážil nabídku Romana Pokorného, v níž se uvažuje o společné základní přípravě obou reprezentací na oba nadcházející vrcholy - Mistrovství světa ve field lakrosu v roce 2010 v Manchesteru a Mistrovství světa v halovém lakrosu v roce 2011 v Praze. V čele reprezentace by měl stanout generální manažer, který jmenuje jednotlivé realizační týmy pro obě světové akce.

VV ČSML po jednání elektronickým hlasováním dne 19. listopadu jmenoval Romana Pokorného generálním manažerem reprezentace.

Petr Chmelař

 

 

 

Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Jaký formát má mít mužská soutěž sixes?
Celkem hlasů 200