Lacrosse > Mužský lakros > Reprezentanti titul Mistra Evropy nezískali - podlehli ve finále Izraeli o jediný gól !

Reprezentanti titul Mistra Evropy nezískali - podlehli ve finále Izraeli o jediný gól !

17.7.2017

Český týmČeský tým
Český tým
Konečný výsledek na kostrce nad plochouKonečný výsledek na kostrce nad plochou
Konečný výsledek na kostrce nad plochou
Slavnostní nástupSlavnostní nástup
Slavnostní nástup
All-Stars tým turnajeAll-Stars tým turnaje
All-Stars tým turnaje
Realizační tým s medailemiRealizační tým s medailemi
Realizační tým s medailemi
Stříbrná medaile z ME 2017Stříbrná medaile z ME 2017
Stříbrná medaile z ME 2017

(ps) Po dlouhých dvaceti letech si čeští reprezentanti vybojovali účast ve finále lakrosového Mistrovství Evropy a bohužel i tentokrát podlehli. V roce 1997 na fieldlakrosovém ME konaném se Stockholmu prohráli s Anglií 7:9, tentokrát na boxlakrosovém ME ve finském Turku podlehli Izraeli 7:8.

Česká republika – Izrael  7:8 (3:3, 2:2, 1:1, 1:2)

Finálový duel měl všechny parametry špičkového lakrosu. Je třeba připomenout, že za tým Izraele nastoupili většinově američtí a kanadští poloprofesionální hráči, kteří mají v porovnání s našimi reprezentanty nepoměrně více herních zkušeností. Přestože náš tým nenastupoval do utkání v roli favorita, byl finálový duel zcela vyrovnaný a o jeho výsledku nakonec rozhodl jeden jediný rozdílový gól, který čtyři minuty před koncem vstřelil Izrael a v neuvěřitelně dramatickém závěru už jednogólový náskok udržel.

Do utkání vstoupil lépe český tým, který se zásluhou Radka Skály ujal ve druhé minutě vedení a rozjásal diváky v hale, kteří byli jednoznačně na české straně. Pak ale převzali aktivitu Izraelci a třemi góly v rozmezí čtyř minut otočili stav na 1:3. V závěru první čtvrtiny se ale zásluhou Petra Pupěte a Jiřího Košťála podařilo vyrovnat.

Na začátku druhého dějství šel soupeř opět do vedení, ale Češi se dvěma brankami dostali do vedení 5:4 a překrásná hala, kde hrají svá utkání hokejisté TPS Turku, byla ve varu a skandovala (světe div se!) česky „Ještě jeden!“. Náš tým si totiž během turnaje vypracoval mimořádný kredit jak u finských příznivců lakrosu, tak u všech ostatních týmů a ti ho ve finále odměnili neuvěřitelnou atmosférou! Minutu před koncem první poloviny je ale Jean-Luc Chetner zchladil, když srovnal na 5:5.

Třetí perioda pak byla úpornou a strhující bitvou, kdy se útoky střídaly na obou stranách. Oba brankáři, jak Kanaďan Zachary Higgins, tak Jakub Mareš podávali skvělé výkony a dlouhé minuty nepadla žádná branka. Česká obrana pracovala perfektně - hrála hodně stažená aby neumožnila rychlým útočníkům soupeře manévrovat před naším brankářem a všechny střely z dálky famózní Mareš chytil. Rovněž český útok pracoval na plné obrátky, ale i on marně dobýval branku soupeře. Útočníci si vypracovali velké množství výborných šancí, ale skórovat se stále nedařilo. Ujala se až střela na druhé straně a tak šel ve 42. minutě soupeř do vedení. Naštěstí se Košťalovi podařilo v přesilovce srovnat 5 vteřin před koncem periody a utkání bylo opět vyrovnané.

O mistrovi Evropy tak musela rozhodnout až poslední perioda. Hra byla i nadále zcela vyrovnaná a velmi dramatická. V padesáté minutě se počtvrté trefil Jean-Luc Chetner a poslal Izrael do vedení. Pavel Došlý ale o pět minut později srovnal k obrovské radosti diváků a halou znělo “Češi do toho!“ s mírným německým, srbským, slovenským, polským, rakouským, finským, či holandským přízvukem.

O osudu utkání nakonec rozhodla střela Kyle Bergmana, na kterou už čeští hráči nedokázali i přes obrovskou snahu odpověď. Se závěrečným hvizdem se tak rozplynuly naděje českého lakrosu na premiérový titul Mistra Evropy. Krásné gesto pak našim reprezentantům předvedli diváci v hale, kteří naprosto většinově začali skandovat “Češi, Češi!“ a přinesli tak alespoň trochu úlevy do obrovského zklamání.

I přes finálovou prohru si česká lakrosová reprezentace zaslouží za svůj výkon na celém turnaji naprosté absolutorium! Stříbrná medaile je nepochybně skvělým výsledkem českého lakrosu.

 

Konečné pořadí Mistrovství Evropy 2017:

1. Izrael

2. Česká republika

3. Finsko

4. Německo

5. Anglie

6. Irsko

7. Slovensko

8. Srbsko

9. Švýcarsko

10. Švédsko

11. Polsko

12. Turecko

13. Rakousko

14. Nizozemsko

Kompletní výsledky zde.

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 427

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%