Lacrosse > Reprezentace prověřily hráčky Mnichova - kopie

Reprezentace prověřily hráčky Mnichova - kopie

9.4.2015

(ap) - V sobotu 28. března se konaly dlouho očekáváné zápasy. Posledních několik zimních měsíců jsme se zaměřovaly především na kondičku. Techniku hole, ani taktiku jsme téměř netrénovaly. O to více jsme se však těšily na desetidenní soustředění, které simulovalo každodenní dřinu, jež nás čeká na MS, ale i na následné zápasy.

Soustředění bylo opravdu náročné. Každý den se konaly tréninky jak na techniku s lakroskou, na taktiku a pohyb na hřišti, tak na běhání. Do sobotních duelů jsme tedy šly trochu unavené, avšak nadšené a natěšené na pořádné zápasy po dlouhé lakrosové pauze.

Prvním zápasem bylo přátelské utkání našeho juniorského týmu s českou seniorskou reprezentací. Po opravdu nezdařené první půlce, následovala druhá, která nebyla o moc lepší než ta předchozí. Zápas tak skončil s výsledkem 10:3 pro seniorskou reprezentaci.

Okamžitě poté navazoval další náš zápas proti Mnichovu, který se hrál na 2x30 minut stopovaného času, což je délka zápasu, která bude i na MS. Zápas se tak může klidně protáhnout i na dvě hodiny. Byla to pro nás tedy další nová zkušenost, protože předtím jsme hrály vždy jen zkrácené či nestopované zápasy.

Do tohoto jsme šly sice unavené, ale také s nemalým nadšením a nasazením. Nakonec se nám však ani nasazení nevyplatilo, protože zápas byl opravdu otřesný. Padaly nám míče, nefungovaly přenosy a útok i obrana neměly obvyklou jiskru a bojovnost. S týmem, se kterým jsme minulý rok prohrály pouze o gól, jsme nyní na plné čáře prohrály s tragickým výsledkem 17:6 pro Mnichov.

Následoval další zápas Mnichova proti seniorské reprezentaci, který skončil v poměru 6:5 pro Češky. Poslední zápas hrál Mnichov proti radotínskému týmu LCC Girlz, kdy radotínské holky porazily německý tým s konečným výsledkem 6:4. Radotín tak opět dokázal, že má lakros na vysoké úrovni.

Byly to sice pro juniorskou reprezentaci znepokojivé prohry, avšak ukázaly nám, jak moc musíme ještě trénovat a co přesně je třeba ještě zlepšit. Byl to tedy výborný trénink, který nás připraví na další akce, jako je třeba blížící se turnaj v Hannoveru či v Pinkafeldu.

Autorka článku: Adéla Procházková

Foto: Miroslav Pivoňka

Nábor

www.lacrosse.cz/nabor1

Právě se hraje

 

Anketa

Oznámkujte nové logo lakrosu jako ve škole
Celkem hlasů 426

  • 1 19% 19%
  • 2 21% 21%
  • 3 19% 19%
  • 4 20% 20%
  • 5 20% 20%